اشتراک گذاری

مشکلات رایج دستگاه کپی

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

مشکلات رایج دستگاه کپی مسئله ای است عذاب آور، این مشکلات اغلب در زمان شلوغ اداره ها و دفترها آزار دهنده است، مشکلاتی از جمله گیر کردن کاغذ تو دستگاه کپی و یا صحیح چاپ نشدن سند، (کم رنگ بودن آن، پررنگ بودن آن،  داشتن نقطه های سیاه در سراسر سند و یا چروک شدن کاغذ و …)

اغلب این مشکلات را می توان با مقداری حوصله و دقت عمل برطرف کرد و دیگر نیازی به تعمیرات نیست، اما این امر به معنی آن نیست که هرگز به تعمیر دستگاه کپی نیاز نداریم

ما در این مقاله قصد داریم چند راه کار ساده رو باهم در میان بگذاریم تا شما خواننده عزیز و کاربر گرامی بتوانید از شر این مشکلات آزار دهنده رها شوید، و دوباره آرامش به دفتر کار شما برگردد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”946″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle” color_scheme=”alternate”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

1. چرا کپی ها با خطوط بر روی کاغذ از دستگاه خارج می شوند؟

این مسئله یکی از مشکلات رایج دستگاه کپی می باشد، اگر بعد از کپی گرفتن از یک متن و یا تصویر خطوطی بر روی کاغذ چاپ شد، می تواند وجود ماده خارجی بر روی شیشه باشد، برای حل این مشکل باید درب بالای دستگاه را باز کرده و با یک دستمال و شیشه پاک کن آن را به خوبی تمیز کنید، اگر مشکل همچنان پابرجا بود، تنها از خود شیشه یک کپی بگیرید، اگر بازم خطوط وجود داشتند، مشکل از درام و یا تونر کارتریج می باشد.

ابتدا تونر کارتریج را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ ماده خارجی یا ترکی در آن وجود ندارد؛ کارتریج یا درام آسیب دیده باید عوض شود.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”947″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1556098371935{margin-bottom: 15px !important;}”][vc_column_text]

2. چه زمانی باید درام دستگاه کپی عوض شود؟

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

دانستن زمان تعویض درام بسیار ساده می باشد، تنها کافی است مقداری توجه به میزان کیفیت کپی گرفته کنید، اگر کیفیت تصاویر شما افت کرده است و یا خطوطی بر روی آن ایجاد شده، زمان آن فرا رسیده است که شما به فکر خرید یک درام جدید باشید، تعویض آن نیز بسیار ساده است، کافی ست که مراحل زیر را دنبال کنید:

در حالیکه دستگاه روشن است، کاور بالایی اسکنر را باز کنید. درام و کارتریج را در دستگاه مشاهده خواهید کرد.
اهرم را باز کنید و درام قدیمی را از آن به بیرون بکشید.
باید بتوانید درام جدید را در جایگاه خود قرار دهید.
اگر همه مراحل به درستی انجام شده باشد قفل سر جای خود قرار خواهد گرفت.
درب اسکنر را ببندید و درام قدیمی را دور بیندازید.
بهتر است چند درام در شرکت خود داشته باشید تا در مواقع ضروری بتوانید از آن استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”948″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

3. چرا کاغذ درون دستگاه کپی گیر می کند؟

گیر کردن کاغذ یکی از مشکلات رایج دستگاه کپی می باشد، دلایل وقوع از اندازه­ ی اشتباه كاغذ تا بارگذاری نادرست كاغذ قدیمی متفاوت هستند. این موضوعات سبب می­ شوند كپی كننده كاغذ را به‌ صورت نادرست بكشد كه به گیر كردن منجر می­ شود و كپی یا چاپ را به تأخیر می­ اندازد. برطرف کردن این قبیل مسائل مستلزم آن است كه كاغذ گیر كرده با دست جدا شود یا اندازه‌ی كاغذ مناسب دوباره بارگذاری شود یا تراز بندی كاغذ تصحیح ­شود.

بعلاوه، گرد و غباری كه روی كاغذ می­ نشیند، باور کنید یا نه،  مكانیسم را مختل ­می­ كند و به گیركردن كاغذ منجر می­ شود. زدودن متناوب گرد و غبار لاستیک‌ های گردان (کاغذکش ها) بهترین راه پیشگیری از این مشكل است و هرازگاهی گرد و غبار داخل دستگاه كپی را با جارو برقی تمیز كنید.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”949″ size=”full” align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

4. چرا کپی های ایجاد شده کاملا سیاه می باشند؟

در اکثر مواقع کپی های روشن یا تیره به این دلیل اتفاق می افتد که کنترل های چگالی در دستگاه کپی تنظیم نیستند. این موضوع ممکن است به این دلیل رخ داد باشد که کاربری سهوا تنظیمات دستگاه را تغییر داده باشد. این امر باعث می شود تا متون و تصاویر بسیار روشن و یا بسیار تیره کپی شوند. برای رفع مشکل نیز می توان تنظیمات را به حالت اولیه برگرداند.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]

در ادامه به بررسی برخی از دلایل می پردازیم:

  • پاک کن درام به درستی کار نمی کند.
  • تونر کارتریج مورد استفاده معیوب شده است.
  • کارتریج تونر زائد شده است.

اگر دستگاه را باز کردید و تونر ریخته شده را دیدید، باید دستگاه را تمیز کرده و تونر کارتریج جدیدی نصب نمایید، اگر همچنان مشکل پابرجا بود، با تعمیرکاران دستگاه کپی تماس برقرار کنید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”958″ size=”full” align=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

5. چرا کاغذ کپی چروک می باشد؟

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه کپی چروک شدن کاغذ کپی شده است، هیچکس دوست ندارد سندی که کپی و یا چاپ کرده چروک باشد. اما دلیل این امر چیست؟ اول و مهمتر از همه، در هنگام بارگیری و خارج کردن کاغذ از دستگاه، هرگز به زور متوصل نشوید. از دلایل چروک شدن کاغذ می توان گفت، كهنگی فید (خوراک) و خروج غلتک‌ ها است كه سبب گیر كردن یا چسبندگی می ­شود. اما كهنگی سینی­ های كاغذ، رطوبت و مجموعه فیوزینگ هم به چروك ­خوردن صفحات منجر می ­شوند.

در ادامه قابل ذکر است که همیشه دستگاه کپی خود را تمیز کنید، این امر موجب می شود که دستگاه کم ترین مشکل را در امر چاپ داشته باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”953″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

6. وجود نقاط بر روی صفحات

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه کپی وجود نقاط تصادفی بر روی صفحات ما می باشد، اغلب این مشکلات بخاطر تمیز نبودن شیشه و آینه دستگاه می باشد، تنها کافیست شیشه دستگاه کپی را به خوبی تمیز کنید.

امید واریم این مقاله تونسته باشه مورد مفید واقع شده باشد.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”blog_side_image” taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%be%db%8c”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩