اشتراک گذاری

اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی ، امروزه امکان اتصال انواع ماشین های اداری به سیستم کامپیوتر فراهم شده است. به طوری که کاربر میتواند تنها با در اختیار داشتن وایرلس  و بدون استفاده از کابل رابط یا سیم ، از این امتیاز بهره مند گردد. در مقالات پیشین در مورد چگونگی اسکن گرفتن با دستگاه کپی صحبت کردیم . در این بخش قصد داریم ، نکاتی را برای راهنمایی کاربران گرامی در خصوص نحوه ی اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر ذکر کنیم.

از آن جا که دستگاه های کپی کونیکا مینولتا نیز از این امکان برخوردارند، به راحتی میتوان با در اختیار داشتن این امکانات ساده از مزایای اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر و استفاده کرد. گیرنده ی وای فای در درون دستگاه کپی ، اجازه ی انتقال فایل ها با سرعت بالا و عملکرد با کیفیت را به دستگاه می دهد. به همین جهت هر وسیله الکتریکی که قابلیت اتصال به  وایرلس را داشته باشد به دستگاه کپی ، وصل می شود. اما سوال اصلی اینجاست. نحوه اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر چگونه است ؟ با ما همراه باشید تا مراحل این کار را برایتان توضیح دهیم.

اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر

نحوه اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر با کابل

در این بخش مراحل اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر به شما عزیزان آموزش داده میشود. کاربران انواع دستگاه های کپی کونیکا مینولتا ، میتوانند با پیروی از مراحل زیر ، دستگاه خود را شبکه کنند. در صورت هر گونه مشکل در این خصوص، میتوانید از مشاوره و کمک کارشناسان واحد تعمیر دستگاه کونیکا مینولتا بهره مند گردید :

1- ابتدا وارد گزینه Control Panel > Device and printers شوید.

گزینه Control Panel > Device and printers

2- برای تعریف دستگاه کپی ، گزینه Add a network printers, wireless, or Bluetooth را انتخاب کنید.

3- کامپیوتر به صورت اتوماتیک در شبکه جستجو کرده و نام دستگاه های کپی کونیکا مینولتا اشتراک گذاری شده را نمایش میدهد.

4- مدل و شرکت تولید کننده ی دستگاه کپی مورد نظر را انتخاب کنید. اگر اسم دستگاه انتخاب شده در لیست نبود روی کلمه Have Disk کلیک کنید و فایل درایور را که دانلود کردید به دستگاه معرفی کنید.

5- حالا می توانید دستگاه کپی را بر روی دیگر سیستم های کامپیوتر خود نصب کنید.

6- گزینه ی Set as default Printer را انتخاب کنید تا دستگاه کونیکا مینولتا به عنوان دستگاه پیش فرض در کامپیوتر انتخاب شود.

7- با کلیک بر روی گزینه ی finish عملیات اتصال به اتمام رسیده است.

گزینه ی Set as default Printer

آموزش وصل کردن دستگاه کپی به کامپیوتر بدون کابل

اگر دستگاه کپی کونیکا مینولتا ی شما قابلیت امکان اتصال بی سیم را داشته باشد، بر روی آن نشانگر وایرلس نمایان است. ابتدا دکمه Wi -Fi را فشار دهید تا کامپیوتر آن را پیدا کند. در مراحل بعد باید از طریق کامپیوتر اقدام کنید. برای شروع عملیات زیر را مرحله به مرحله انجام دهید :

1- با استفاده از سرچ در قسمت start، گزینه Control Panel را انتخاب کنید.

2- وارد پنجره Hardware and Sound شوید.

3- گزینه Add a device را انتخاب کنید.

4- Advanced printer setup و منتظر شناسایی پرینتر توسط کامپیوتر شوید.

5- دستگاه کپی کونیکا مینولتا ی خود را انتخاب کنید.

6- با انتخاب گزینه Next وارد مرحله بعد شوید.

7- اتصال دستگاه فتوکپی به کامپیوتر با موفقیت انجام شده است. در صورت هر گونه مشکل در این امر، از کارشناسان تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا کمک بگیرید.

نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا

تعمیرات دستگاه کپی در نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا به صورت تخصصی و تحت نظر برترین متخصصین حوزه ی تعمیرات کپی انجام می شود. در واحدی که برای این منظور راه اندازی شده است، تعمیرکاران مجربی حضور دارند. این تعمیرکاران با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته در نمایندگی مجاز کپی، می توانند تعمیرات تخصصی این محصول را در نهایت دقت انجام دهند.

کادر فنی این واحد، به دلیل تسلط بالایی که بر نحوه کار و تعمیرات انواع دستگاه کپی دارند، قادر به وارسی دقیق آن و در نتیجه، تشخیص مشکل در اسرع وقت می باشند. در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به شما عزیزان و جلب رضایت شما، تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا ، در محل مورد نظر کاربران نیز انجام می گردد. در صورتی که می خواهید به پاسخ سوالات خود در مورد دستگاه کپی دست یابید ، مقاله ی سوالات متداول دستگاه کپی را در سایت مطالعه نمایید.

3.7/5(3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩