اشتراک گذاری

تعمیرات دستگاه کپی ریکو

تعمیرات دستگاه کپی ریکو دربردارندۀ تمامی سرویس های تعمیر، ترمیم و تعویضی است که در فهرست خدمات پس از فروش دستگاه های کپی ریکو ذکر شده است. فرآیند تعمیرات دستگاه کپی ریکو با بررسی و آنالیز قطعات معیوب و اختلالات پیش آمده در مکانیزم دستگاه آغاز می‌گردد و با ورود مهندسان و اِعمال تمامی تعمیرات مورد نیاز پایان می‌پذیرد.

متدهای به کار رفته در این مرکز پس از آنالیز دستگاه‌های کپی بی‌شماری جمع‌آوری و تدوین گشته ‌اند از این‌رو مجموعه‌ای از بهترین شیوه‌های تعمیر هستند.

تعمیرات دستگاه کپی ریکو در تهران وکرج

هزینه ی سرویس در محل دستگاه کپی ریکو

هزینه ی خدمات سرویس در محل نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو به عوامل مختلفی بستگی دارد. مدل چاپگر، سال تولید دستگاه، شدت خرابی و نوع مشکل موجود در آن می تواند باعث تغییر هزینه ی سرویس در محل دستگاه کپی ریکو شود. مسلما اگر در حین اعمال مراحل ترمیم و بازیابی، تعویض قطعه ی خاصی نیز ضرورت یابد، هزینه ی سرویس دهی دستگاه کپی ریکو متغیر خواهد بود. به هر حال خاطرنشان می نماییم که در چنین شرایطی به طور حتم از قطعات اورجینال و مشابه دستگاه فتوکپی ریکو استفاده می شود تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال دستگاه نگردد.

تعمیر فتوکپی ریکو در محل

اگر به تازگی شاهد اختلالی در روند کاری یکی از دستگاه های فتوکپی ریکو هستید، یک تماس کوتاه کافی است تا کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو به محل مورد نظر اعزام شوند. فرقی نمی کند که دستگاه کپی مورد استفاده ی شما از چه نوعی است و یا دارای چه قابلیت هایی می باشد. همکاران ما قادر به ترمیم و برطرف سازی کلیه ی عیوب ریز و درشت احتمالی در چاپگرهای ریکو هستند.

البته ریکو برند قدرتمندی است که در ساخت چاپگرهای مختلف تبحر دارد. اما به هر حال هیچ دستگاه چاپی مصون از خرابی نبوده و ممکن است در اثر استهلاک کارایی اولیه ی خود را از دست بدهد. لازم به ذکر است که سرویس های تعمیر در محل دستگاه فتوکپی ریکو به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند. با خیالی آسوده تعمیر چاپگرهای ریکو را به نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی ریکو بسپارید.

تعمیر دستگاه کپی ریکو در محل

خدمات تخصصی تعمیر فتوکپی ریکو

تعویض درام دستگاه فتوکپی ریکو

تصمیم برای اینکه درام دستگاه کپی ریکو تعمیر شود یا تعویض، با تعمیرکار و تکنسین مربوطه است، اما معمولا به علت ساختار ساده و قیمت نسبتا پایین، زمانی که درام دچار نقص فنی می شود، تعویض آن به صرفه تر، ساده تر و سریع تر است. درام دستگاه فتوکپی ظاهری میله ای و استوانه ای شکل دارد و مسئول انتقال تصویر بر روی کاغذ است. درام دستگاه فتوکپی سطحی براق دارد که رسانای نور است و می توان در آن الکتریسیته ساکن ایجاد کرد. خطوط و نقاط غیر عادی یکی از نشانه های خرابی درام است. معمولا بعد از هر 3 بار شارژ کارتریج درام نیاز به تعویض دارد.

در بعضی از مدل های دستگاه کپی، درام و تونر را می توان از هم جدا کرد؛ از این رو معمولا جداگانه هم تعویض می شوند. گاهی نیز بعضی از تونر کارتریج ها به همراه درام دستگاه کپی هستند که باید همزمان تعویض شوند. عمده ترین مشکل درام که مانع از عملکرد صحیح آن می شود، کثیفی و آلودگی درام است. اگر درام دستگاه کپی ریکو دچار آسیب شد و قصد تعویض یا تعمیر آن را داشتید، دقت کنید که در هنگام خارج کردن آن به تونر کارتریج آسیب وارد نکنید و حتما به نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو مراجعه کنید.

تعمیر مین برد فتوکپی ریکو

ساپورت و پشتیبانی از سایر قطعات در دستگاه کپی بر عهده مین برد است. مین برد وظیفه پردازش اطلاعات را بر عهده دارد. یعنی پس از صدور فرمان چاپ، مین برد تصمیم می گیرد این دستور را چگونه اجرا کند و اطلاعات را چه طور پردازش کند و در اختیار کاربر قرار دهد. مین برد دستگاه فتوکپی در سلامت و کارکرد درست تمام اجزای دستگاه کپی نقش کلیدی دارد. مین برد دستگاه کپی از قطعات ریز تری مثل چیپست، بایوس و cmos تشکیل شده است.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو برای تعمیر مین برد دستگاه کپی ریکو همه این اجزا را با دقت بررسی می کند. استشمام بوی غیر عادی مثل سوختگی، شنیدن صدای جرقه، سیاهی بخشی از مدار، گرم نشدن بعضی از قطعات، شکل غیر عادی، داغ شدن زیاد برد، خارج شدن خازن ها از حالت عادی از جمله نشانه های خرابی مین برد دستگاه فتوکپی ریکو است. معمولا اگر آسیب عمیق و شدید باشد، عملا امکان تعمیر وجود ندارد و باید مین برد را تعویض کرد.

تعمیر چیپست کارتریج دستگاه کپی ریکو

Toner exhausted، Toner empty، Toner low، Cartridge change، Cartridge Replace، این پیغام ها حتما برای شما آشنا هستند؛ با دیدن این پیغام ها برای شارژ یا تعویض کارتریج دستگاه خود اقدام می کنید. اگر بعد از شارژ یا تعویض کارتریج همچنان این پیغام ها را مشاهده کردید، باید به خرابی چیپست کارتریج دستگاه پی ببرید.

چیپست کارتریج نسبت به باقی اجزای این دستگاه کمتر شناخته شده است. این قطعه برگه هایی که توسط دستگاه چاپ می شود، می شمارد. هرگاه با تعویض یا شارژ کارتریج همچنان پیغام های بالا را مشاهده کردید، باید چیپست کارتریج کپی را ریست، تعویض یا غیر فعال کنید. اینکه بین این سه گزینه کدام را انتخاب کنید، باید از نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو بخواهید تا به شما کمک کند.

تعمیر بلید دستگاه کپی ریکو

تعمیر بلید دستگاه کپی ریکو نمونه ای از خدمات نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو است. بلید یک لاستیک الکتریکی خنثی است که در پایان روند چاپ، تونر اضافه را از سطح درام تمیز می‌کند تا در مرحله بعدی عملیات چاپ، تونر اضافه روی سطح کاغذ نریزد. بلید قطعه‌ای از جنس لاستیک شفاف است که به قطعه‌ فلزی دیگری متصل می شود.

تفاوت ظاهری بلید و داکتر بلید دستگاه کپی در قطر آنهاست. تعمیر بلید دستگاه فتوکپی برای حفظ عملکرد صحیح دستگاه لازم و ضروری است. این سرویس تعمیراتی حساسیت بالایی دارد؛ لذا حتما باید از مراکز معتبر و مطمئن برای رفع مشکلات بلید دستگاه کپی ریکو و تعمیر و تعویض آن کمک بخواهیم.

تمیز کردن لیزر کپی ریکو

تمیز کردن لیزر فتوکپی در بهبود کیفیت چاپ موثر است. بهتر است هنگام تمیز کردن واحد لیزر، محل قرار گیری یونیت لیزر را نیز بررسی کنید و از قرار گیری صحیح یونیت لیزر در جایگاهش مطمئن شوید.

اگر خطوط تیره‌ای روی کاغذ کپی خود مشاهده کردید، می توانید با تمیز کردن لیزر، این خطوط را محو کنید. تمیز کردن لیزر فتوکپی یکی از سرویس های کاربردی و بسیار مفیدی است که توسط نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو ارائه می شود.

تعمیر کاغذکش دستگاه کپی ریکو

برای تعمیر کاغذکش فتوکپی ریکو از نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو کمک بگیرید. این نمایندگی به صورت تخصصی تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه کپی ریکو را رفع می کند.

تعمیر کاغذکش دستگاه کپی ریکو تنها یک نمونه از انبوه خدماتی است که این نمایندگی ارائه می دهد. صدای ناهنجار دستگاه کپی، چروک شدن و کرکره شدن کاغذ، سرعت و عملکرد پایین، گیر کردن کاغذ در ورودی کپی و گیر کردن کاغذ در قسمت خروجی از جمله مشکلات بخش کاغذکش دستگاه فتوکپی است.

اختلال در اجزایی نظیر پد و پیکاپ، خرابی سینی، کلاچ، میله پیکاپ، سنسور تشخیص وجود کاغذ، اهرم سنسور کاغذ، کارتریج، محورهای عبور کاغذ و غلطک های روی آنها می تواند در عملکرد صحیح کاغذکش دستگاه تاثیر بگذارند. تعمیر کاغذکش کپی ریکو پس از بررسی همه این اجزا انجام می شود.

تعمیر فیوزینگ کپی ریکو

فیوزینگ یا هیتر قطعه ای در دستگاه کپی است که آخرین مرحله تشکیل تصویر در دستگاه کپی را بر عهده دارد. اگر اختلال فیوزینگ به موقع شناسایی شود، بهتر، سریع تر و راحت تر رفع خواهد شد.

ایجاد خطوط اضافی روی کپی یکی از نشانه های خرابی هیتر یا فیوزینگ است. تعمیر فیوزینگ کپی ریکو توسط نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو انجام می شود. ممکن است دستگاه شما ارور مربوط به خرابی و عملکرد ناقص فیوزینگ را نشان دهد. در این صورت تشخیص ایراد و رفع آن سریعتر و راحت تر انجام می شود.

تعمیرات دستگاه کپی ریکو

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ریکو

شما کاربران محترم، برای تعمیرات دستگاه کپی ریکو خود نیز می توانید روی مهارت و تخصص تکنسین های نمایندگی ریکو حساب کنید. و از طریق راه های درج شده در بخش تماس با ما با یکی از شعب هفتگانه نمایندگی ریکو تماس بگیرید. 

مچاله شدن برگه ها در دستگاه کپی، گیر کردن کاغذ در دستگاه، تاریک یا روشن بودن غیر عادی کپی خارج شده از دستگاه، مشکلات مربوط به کارتریج و تونر، افتادن خطوطی روی برگه ی کپی، ایجاد لکه هایی در برگه، بروز صداهای غیر عادی از دستگاه کپی، خاموش شدن ناگهانی دستگاه و مواردی این چنینی، مشکلاتی هستند که در صورت بروز، کاربران را به شدت دچار مشکل می نمایند. 

برای رفع هریک از این مشکلات، می توانید با متخصصین ما در نمایندگی ریکو تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از آنها دریافت نمایید. اگر مشکل برطرف نشد، همکاران ما به محل مورد نظر شما اعزام شده و اقدام به تعمیرات دستگاه فتوکپی ریکو در محل می نمایند.

بهترین مرکز تعمیر دستگاه فتوکپی ریکو

دستگاه کپی به ویژه در ادارات و دفاتر چاپ بسیار مهم و ضروری است. حال تصور کنید که این محصول دچار مشکل یا ایراد شود. آیا تعمیر آن را به دست هر کسی می سپارید؟ قطعا نه. از کجا معلوم تعمیرکار نابلد برای تعمیر بخشی از دستگاه کپی، به یک قطعه دیگر آسیب نزند؟ و بعد از آن هزینه ی تعمیر چند برابر شود.

منطقی ترین کار تعمیر دستگاه کپی ریکو توسط یک تعمیرکار حرفه ای و دوره دیده است. نمایندگی تعمیرات ریکو با بیش از یک دهه فعالیت و به کارگیری بهترین های این امر، توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند. در صورت خرابی و بروز مشکل در دستگاه کپی کافیست با این مرکز تماس بگیرید. بعد از آن می توانید شاهد تعمیرات فتوکپی توسط بهترین تعمیرکار دستگاه کپی ریکو در سطح استاندارد، بدون خطا و در کوتاه ترین زمان ممکن باشید.

نمایندگی تعمیر فتوکپی ریکو

آموزش تعمیر فتوکپی ریکو

در این مطلب قصد داریم فیلم آموزش تعمیر فتوکپی ریکو را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم. همانطور که مطلع هستید، دستگاه کپی یک محصول پر مصرف است که همواره با مشکلات متعددش، کاربران را به دردسر می اندازد. تعمیر این دستگاه در بسیاری از موارد، کار چندان سختی نیست و خود شما به راحتی می توانید مشکل را برطرف کنید. در فیلمی که در ادامه خواهید دید، برخی از رایج ترین اختلالات دستگاه کپی ریکو و روش های تعمیر آن به شما آموزش داده می شود. 

با تماشای این فیلم خواهید توانست مشکلات مختلف این محصول را به راحتی برطرف نموده و عملکرد آن را به حالت عادی باز گردانید. چنانچه در هریک از مراحل با مشکل مواجه شدید، می توانید از متخصصن تعمیرات کپی در نمایندگی رسمی ricoh راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ارورهای دستگاه کپی ریکو

این ارور ها از متداول ترین کد های خطای دستگاه فتوکپی سیاه و سفید ریکو است که در مدل هایی از قبیل af 1060 – af 1075 – af 2060 – af 2075 – mp 550 – mp 6500 – mp 7500 – mp6000 – mp 7000 – mp 8000 – mp 6001 – mp 7001 – mp 8001 – mp 9001 – mp 6002 – mp 7502 – mp 9002  نشان داده می شوند.

 • Sc490: مربوط به فن اصلی (main fan)
 • Sc495: تخلیه تونر ضایعات به مشکل برخورده است
 • Sc501: ارور مربوط به کاست 1
 • Sc502: مربوط به کاست 2
 • Sc503: ارور مربوط به کاست 3
 • Sc531: موتور فیوزینگ
 • Sc541: ترمیستور فیوزینگ
 • Sc542: مربوط به فیوزینگ
 • Sc551: مربوط به فیوزینگ
 • Sc569: مربوط به فیوزینگ
 • Sc590: مربوط به موتور ضایعات
 • Sc672: برد کنترلر مشکل دارد
 • Sc819: مربوط به کنترلر
 • Sc824 : NV RAM ایراد دارد
 • Sc860: هارد مشکل دارد
 • Sc876: هارد و یا NVRAM مشکل دارد
 • Sc901: کنتور آنالوگ مشکل دارد

تعمیرات دستگاه کپی ریکو و دیگر واحدهای تخصصی تعمیرات ریکو

تعمیرات دستگاه کپی ریکو یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در این مرکز است که با رعایت تمامی پارامترهای ضروری و بایستۀ این حوزه انجام می پذیرد. مرکز تعمیرات دستگاه کپی ریکو با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته‌ ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی ریکو فراهم گشته است. دیگر واحدهای تخصصی تعمیرات ریکو در بخش زیر معرفی خواهند گشت.

تعمیر دستگاه کپی

انواع دستگاه کپی ریکو و دیگر محصولات

نمایندگی ریکو ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با تعمیر، ترمیم، ارتقاء، گردگیری، سرویس و بهسازی محصولات شرکتی است. ابن مرکز عمده فعالیت های خویش را بر دو حوزه عکاسی و الکترونیک متمرکز ساخته است. ریکو شرکتی چندملیتی الکترونیکی و تصویربرداری ژاپنی است. این شرکت توسط انیسیتوی ریکن در تاریخ شش فوریه سال ۱۹۳۶ راه اندازی گشت.

شرکت ریکو تولید کننده انواع محصولات الکترونیکی است که در درجه نخست به عرضه تولید مدلهای گوناگون و گسترده دوربینها و تجهیزات اداری می پردازد. تجهیزاتی نظیر: پرینترها، دستگاه های فتوکپی و دورنگارها . شما کاربران گرامی می توانید جهت آشنایی با جدیدترین محصولات نمایندگی مجاز ریکو به بخش زیر مراجعه نمایید.

اخبار کپی ریکو و دیگر خبرها

چیره‌دستی و زبدگی کارشناسان تعمیرات ریکو در کنار بهره‌مندی از به‌روزترین امکانات تعمیر و ابزارآلات ترمیم، زمینه‌ای فراهم کرده تا پویایی و کیفیت، دو ویژگی لاینفک خدمات ارائه شده به دست کارشناسان و مهندسان این مجموعه باشند.

متخصصان و کارشناسان تعمیرات ریکو به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که ممکن است در هر یک از دستگاه های ریکو پدید آمده‌ باشند.

جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات ریکو می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب ‌سایت رسمی این مرکز اقدام نمایید. کاربران و علاقمندان به این حوزه می توانند بخشی از اخبار مرکز تخصصی ریکو و مطالب مرتبط با این حیطه را با مراجعه به بخش زیر دریافت نمایند.

مقالات دستگاه کپی ریکو و دیگر مقالات

کادر مجرب و باسابقه نمایندگی ریکو در بخش تعمیر، با بهره‌مندی از به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم، قادر به رفع و حل تمامی مشکلاتی می‌باشد که به هر دلیل ممکن است در محصولات ریکو ایجاد شده باشند. تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز مبتنی بر اصول و استانداردهای جهانی است که از سوی شرکت‌های معتبری نطیر ریکو مطرح گشته‌اند. برخی از ویژگی‌ها و اصول جاری نمایندگی ریکو عبارتند از:

 • در اختیار داشتن آرشیوی جامع از قطعات اصلی و جانبی دستگاه‌های ریکو
 • گارانتی خدمات تعمیر
 • ارائه تخصصی خدمات در واحدهای جداگانه و….
 • تعهد به ارائه تمامی خدمات تعمیر بر اساس استانداردهای شرکتی
 • استفاده از مواد با کیفیت و سازگار با دستگاه‌های ریکو
 • به‌کارگیری به‌روزترین ابزارآلات تعمیر

کاربران علاقمند به حوزه تعمیر و سرویس می توانند جهت دریافت و مشاهده برخی از مقالات تعمیرگاه تخصصی ریکو به بخش زیر مراجعه نمایند.

سوالات متداول تعمیرات دستگاه کپی ریکو

نمایندگی ریکو در ایران واحد ارتباط با مشتریان را جهت بررسی عملکرد کارکنان و بهره مندی از انتقادات و پیشنهادات هموطنان گرامی راه اندازی نموده است. شما مشتریان گرامی می توانید هرگونه نظر، انتقاد، پرسش و یا پیشنهاد خود را با ما در میان گذاشته و از این راهرو ما را در ارتقاء سطح کیفی خدمات یاری کنید.

راه‌های برقراری ارتباط با ما در وب‌سایت رسمی این مرکز و در بخش «ارتباط با ما» ذکر شده است. کادر پشتیبانی نمایندگی ریکو در ایران با صبر و شکیبایی پاسخگوی تمامی پرسش های شما خواهد بود. بخش سوالات متداول تعمیرات ریکو به همین منظور در نظر گرفته شده است.

نمایندگی ریکو

نمایندگی ریکو در ایران به یُمن حضور نیروی انسانی متخصص و ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات توانسته است اطمینان و رضایت کاربران ریکو را بیش از پیش جلب نموده و از جمله مراکز پیشرو و مطرح در ارائه خدمات گردد. نمایندگی ریکو در ایران امکانات خویش را همگام با موفقیت‌های اخیر این کمپانی محبوب و خوش‌ نام توسعه بخشیده و در تلاش است تا با حرکت رو به جلو، پیشگام در ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات باشد.

نمایندگی ریکو در ایران اصولی چون سرعت، کیفیت و  اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفت =