اشتراک گذاری

فیوزینگ دستگاه کپی

فیوزینگ یکی از قطعات سخت افزاری در دستگاه کپی است که مسیر چاپ سند را هموار می سازد. در مدل های قدیم تر دستگاه کپی فیوزینگ یک لامپ بود، اما با پیشرفت فناوری و تکنولوژی در تولید دستگاه کپی به جای لامپ از المنت گرم کننده استفاده شد و فیوزر فیلم در فیوزینگ جای هات رولر را گرفت. بدین شکل کارایی دستگاه کپی بهتر و آسان تر شد.

فیوزینگ دستگاه کپی

فیوزینگ چه کاربردی دارد؟

فیوزینگ گرمای لازم برای پاچیده شدن تونر روی کاغذ را فراهم می کند. بدین ترتیب است که تصویر مورد نظر چاپ می شود و در به کمک غلتک خروجی خارج می شود. علت آنکه کاغذ بر اثر گرمای فیوزینگ آتش نمی گیرد، سرعت بالای این قطعه است. در سرعت بالا فرصتی برای ایجاد جرقه و سوختن کاغذ وجود نخواهد داشت.

بعضی از دستگاه های کپی به کمک کد های مخصوص، هشدار تعویض و تعمیر کپی را می دهند. پیدایش خطوط روی سند چاپ هم می تواند دلیلی برای خرابی فیوزینگ باشد. برای تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی هم می توان این قطعه را به شکل کامل تعویض کرد و هم اجزای داخلی آن را از جمله هیت المنت و فیلم فیوزینگ و پرس رولر را به طور جداگانه تعویض و جایگزین کرد.

روند تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی

برای تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی منتظر علامت و هشدار دستگاه خود باشید، البته اگر مطمئن هستید که دستگاه شما این قابلیت را دارد. در غیر این صورت با مشاهده خطوط اضافی روی کاغذ می توانید متوجه این موضوع شوید که زمان تعویض فیوزینگ دستگاه کپی رسیده است. برای تعویض و تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی باید از مرکزی کمک بخواهید که تجربه کافی و مهارت لازم و امکانات مناسب را برای اجرای این فرایند داشته باشد.

در فرایند تعویض یونیت فیوزینگ دستگاه کپی قطعاتی نظیر هاترولر، بوش هاترولر، بلبرینگ هاترولر و پرس، ترمیستور، لامپ فیوزینگ، ناخنک هاترولر و پرس،  پوسته فیوزینگ، پاک کننده پرس، ابری هاترولر، پرس و… بررسی می شوند، چنانچه عدم کارایی آنها ثابت شود و عدم امکان تعمیر هر یک از این قطعات قطعی شود، مسیر تعویض پیش گرفته می شود.

خدمات مربوط به تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی

 

  • تعمیر و تعویض پوسته فیوزینگ
  • تعویض و تعمیر پاک کننده پرس یونیت فیوزینگ
  • تعمیر و تعویض ابری هاترولر یونیت فیوزینگ
  • تعمیر و تعویض هاترولر یونیت فیوزینگ
  • تعویض و تعمیر بوش هاترولر یونیت فیوزینگ
  • تعویض و تعمیر ترمیستور یونیت فیوزینگ
  • تعمیر و تعویض لامپ یا المنت فیوزینگ
  • تعویض و تعمیر ناخنک هاترولر و پرس
  • تعمیر و تعویض بلبرینگ هاترولر و پرس یونیت فیوزینگ

 

نکات مهم درباره یونیت فیوزینگ

تا آنجا که می توانید سعی کنید دستگاه کپی را در جای مناسب و دور از مسیر گرد و غبار قرار دهید. برای بالابردن کارکرد دستگاه و یونیت فیوزینگ  نظافت دستگاه را رعایت کنید. هر از چند گاهی دستگاه کپی را گردگیری کنید و اجزای داخلی آن را تمیز کنید. از یک محافظ برای کنترل جریان برق استفاده کنید. در جابه جایی دستگاه احتیاط کنید و همواره از سرویس های دوره ای برای حفظ سلامت دستگاه استفاده کنید.

تعمیرات دستگاه کپی

دستگاه کپی اجزا و قطعات بسیار زیادی دارد. هر یک از این قطعات در این دستگاه وظایف خاصی را بر عهده دارد. برای تعمیر دستگاه کپی باید از یک مرکز تخصصی و رسمی کمک بخواهید. در واحد اختصاصی و حرفه تعمیرات دستگاه کپی تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته عیب یابی و ترمیم و تعمیر فراهم است. این دستگاه ها مسیر تعمیر را همواره و صاف می کنند. تعمیرکاران ما در مرکز تعمیرات کپی به خوبی با قطعات سخت افزاری و برنامه های نرم افزاری دستگاه کپی آشنایی دارند و می توانند مسیر تعمیر و ترمیم را به درستی انتخاب و اجرا کنند.

 

نمایندگی دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی یک نمایندگی جامع و کامل است که همه محصولات مربوط به دستگاه کپی را حمایت و پشتیبانی می کند. در این نمایندگی می توانید هر مدل از دستگاه کپی را از هر برندی تهیه و استفاده کنید. نمایندگی دستگاه کپی در زمینه فروش و خدمات پس از فروش دستگاه های کپی از برند های معتبر از جمله سامسونگ، شارپ، کونیکا، ریکو، کانن و … فعالیت می کند.

در این نمایندگی نه تنها محصولاتی اصل و اورجینال به کاربران ارائه می دهیم بلکه قطعات و لوازم جانبی مورد نیاز این دستگاه نیز به شکل اصل و فابریک در اختیار کاربران قرار می گیرد. در نمایندگی دستگاه کپی می توانید با استفاده از امکانات و تسهیلات ویژه و استثنایی مجموعه ای از بهترین و با ارزش ترین خدمات را دریافت کنید که نمونه مشابه آن در هیچ مرکز دیگری یافت نخواهد شد. برای اطالاعات بیشتر تماس بگیرید.

4/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩