اشتراک گذاری

تعویض کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا

کارتریج پرینتر پس از استفاده ی مرتب، خالی و تمام می‌شود. اگر شما هم از کاربران پرینتر هستید، در ابتدا باید بدانید که در صورت تمام شدن کارتریج باید هر چه سریعتر کارتریج را شارژ و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. بی توجهی به این مسئله، ضمن کاهش کیفیت چاپ و استهلاک قطعات دستگاه در دراز مدت، ممکن است باعث خرابی قطعات دیگر پرینتر نیز شود.

اما چه زمانی تعویض کارتریج پرینتر ضروری می شود؟ احتمالا برای شما هم پیش آمده که پس از شارژ کارتریج کیفیت چاپ مثل سابق نبوده و در برخی موارد غیرقابل قبول است. معمولا کارتریج پس از سه بار شارژ شدن نیاز به تعویض دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل تعویض کارتریج پرینتر آشنا کنیم. البته به خاطر داشته باشید که اگر هیچ آشنایی با قطعات پرینتر ندارید بهتر است این کار توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

تعویض کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا

مراحل تعویض کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا

  • ابتدا پرینتر خود را روشن کنید. در بسیاری از پرینترها برای دسترسی به کارتریج تونر، دستگاه باید روشن باشد. اما اگر پس از روشن کردن پرینتر، درب آن باز نشد، باید آن را خاموش کنید. احتمالا درب پرینتر شما در حالت روشن قفل می شود.
  • پس از باز شدن درب دستگاه کارتریج پرینتر را به وسیله ی دستگیره ی تعبیه شده روی آن، خارج کنید.
  • برای اینکه کارتریج راحت تر خارج شود آن را به سمت بالا بکشید.

این مقاله را از دست ندهید :روش های کاهش مصرف جوهر درپرینتر 

  • کارتریج جدید را از کارتن مخصوص خارج کنید ولی پلاستیک بسته بندی را جدا نکنید. گاهی ممکن است جوهر در درام تونر ته ‌نشین شده باشد که منجر به پرینت‌های بی‌کیفیت می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، به آرامی کارتریج را تکان دهید. این کار کمک می‌کند که پودر جوهر در سرتاسر کارتریج پخش شود.
  • در این مرحله از تعویض کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا ، کارتریج جدید را از بسته‌بندی پلاستیکی خارج کنید و نوار رنگی روی آن را بکشید. دقت کنید که درام ایجاد کننده تصویر در انتهای کارتریج پرینتر را لمس نکنید. ایجاد لکه بر روی درام، باعث افت کیفیت چاپ می‌شود.
  • کارتریج تونر را نصب کنید. از جای گیری درست آن اطمینان حاصل کنید و سپس درپوش را ببندید.
  • درب دستگاه را بسته و اجازه دهید تا 3 دقیقه دستگاه عمل کالیبره را انجام دهد.
  • پس از آن تنظیمات دستگاه را اعمال کنید.

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا به عنوان یک مرکز تخصصی در حوزه فروش، خدمات پس از فروش و تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا سرویس های با کیفیتی را ارائه می دهد.  نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا بهترین و قابل اعتمادترین گزینه برای سرویس و تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا است. این مرکز به دلیل داشتن متخصصان حرفه ای و با تجربه و همچنین ارائه گارانتی خدمات، تمامی ایرادات پرینتر کونیکا مینولتا را ریشه یابی کرده و سپس اقدام به تعمیر و در برخی مواقع تعویض قطعات معیوب می نمایند. شارژ کارتریج پرینتر، تعویض کارتریج پرینتر، تعمیر مین برد، تعمیر فیوزینگ و … از جمله خدمات ارائه شده در این نمایندگی می باشد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩