اشتراک گذاری

برد پاور دستگاه کپی زیراکس

همان طور که می دانید هماهنگی تعداد زیادی از قطعات با یکدیگر سبب انجام فرآیند کپی می شود. برد پاور دستگاه کپی زیراکس یکی از قطعات حساس و بسیار کاربردی در این دستگاه به شمار می رود. برد پاور یکی از قطعات مشترک این دستگاه کپی و انواع پرینتر ها می باشد. نقش برد پاور در دستگاه کپی انتقال دستور از سیستم به دستگاه می باشد.

به عبارتی انرژی مورد نیاز دستگاه برای اعمال فرآیند کپی از طریق برد پاور دستگاه کپی تامین می شود، در نتیجه هرگونه خرابی این قطعه عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و کارایی آن را مختل می کند. جهت آشنایی بیشتر با این قطعه و روش های نگهداری و تعمیر برد پاور دستگاه کپی زیراکس ادامه ی مطلب را دنبال کنید.

برد پاور دستگاه کپی زیراکس

تعمیر برد پاور دستگاه کپی زیراکس

همان طور که پیش تر اشاره کردیم برد پاور دستگاه کپی قطعه ای بسیار حساس است. تعمیر برد پاور دستگاه کپی زیراکس به تخصص و مهارت بسیار زیادی نیاز دارد. پیچیدگی های برد پاور نسبت به سایر قطعات دستگاه کپی مثل درام، کارتریج و … بیشتر است. به همین منظور لازم است تعمیرات آن توسط افراد متخصص انجام شود.

متخصصان در واحد تعمیرات دستگاه کپی با بهره مندی از تخصص و مهارت های لازم ابتدا دستگاه را عیب یابی کرده و هر کدام از قطعات را به صورت مجزا تست می کنند. در صورتی که قطعه ی معیوب برد پاور باشد در قدم اول تعمیرات آن را انجام می دهند و در صورتی که امکان تعمیر برد پاور وجود نداشته باشد این قطعه را با نمونه ی اورجینال جایگزین می کنند.

به یاد داشته باشید قطعات دستگاه کپی بسیار به یکدیگر نزدیک بوده و هر گونه اشتباه به هنگام اعمال فرآیند تعمیرات ممکن است آسیب های بسیاری را برای دستگاه به وجود بیاورد.

نکات مهم در نگهداری از برد پاور دستگاه کپی زیراکس

برای جلوگیری از خرابی های برد پاور و نگهداری بهتر از آن رعایت یکی سری از نکات مهم تاثیرگذار است. ولتاژ بالای جریان برق یکی از عوامل رایجی است که منجر به خرابی این قطعه می شود. نوسانات جریان برق که معمولا بر اثر عدم استفاده از محافظ بر خرابی های دستگاه کپی موثر هستند یکی از دلایل خرابی برد پاور دستگاه کپی به شمار می روند.

از دیگر عواملی که بر کارکرد برد پاور دستگاه کپی موثر است می توان به استفاده های بیش از حد از دستگاه اشاره کرد. استفاده ی مداوم از دستگاه کپی تنها بر برد پاور تاثیر نمی گذارد بلکه کارکرد تمامی قطعات را با شکل مواجه می کند. دستگاه کپی نیز همانند سایر دستگاه های الکترونیکی به استراحت نیاز دارد.

یکی از نکاتی که با استفاده از آن می توانید عمر مفید برد پاور را افزایش دهید مراقبت از این قطعه می باشد. برای جلوگیری از خرابی برد پاور دستگاه کپی زیراکس  و نگهداری بهتر از آن لازم است هر چند هفته یکبار این قطعه و نحوه ی عملکرد آن را چک کنید. همچنین تمیز کردن این قطعه تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر برد پاور دارد.

اهمیت تعمیر برد پاور دستگاه کپی زیراکس

همان طور که پیش تر اشاره کردیم وظیفه ی برد پاور دستگاه کپی زیراکس انتقال دستور از سیستم به دستگاه می باشد. به همین جهت در صورت خرابی این قطعه این فرآیند انجام نشده و عملکرد دستگاه کپی ممکن نخواهد بود.

خرابی برد پاور و عدم عملکرد دستگاه نگرانی های بسیاری را برای کاربران ایجاد می کند و در روند انجام امور اداری اختلالاتی را ایجاد می کند. به همین جهت و برای بازگرداندن کیفیت اولیه ی دستگاه کپی تعمیر برد پاور دستگاه کپی اهمیت بسیار زیادی دارد.

نمایندگی مجاز زیراکس

نمایندگی مجاز زیراکس در راستای ارائه ی بهترین  خدمات به کاربران کلیه ی خدمات را با بالاترین کیفیت عرضه می کند. خدمات ارائه شده در نمایندگی زیراکس در ایران عبارتند از فروش و تعمیرات تخصصی انواع محصولات زیراکس تولیدات این شرکت از قبیل انواع دستگاه کپی، پروژکتور، پرینتر و اسکنر می باشد. انواع محصولات کمپانی زیراکس در نمایندگی رسمی زیراکس به صورت  اورجینال به فروش می رسند.

نمایندگی مجاز زیراکس

واحد تعمیرات زیراکس نیز با بهره مندی از کادر فنی مجرب می تواند انواع عیوب دستگاه کپی را برطرف کند. کلیه ی محصولات زیراکس در این واحد در بخش هایی مجزا تعمیر می شوند، برای مثال تعمیرات دستگاه کپی در واحدی مجزا انجام شده و  دسترسی این  واحد به انواع ابزار آلات سبب شده تا فرآیند تعمیرات در این واحد با سرعت بیشتری انجام شود.

اخبار، اطلاعات، مقالات و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی زیراکس و محصولات آن را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩