اشتراک گذاری

علت چاپ صورتی توسط پرینتر

یکی از مشکلاتی که کاربران پرینتر با آن مواجه می شوند، چاپ صورتی توسط پرینتر است. البته باید بگوییم که این رنگ کاملا صورتی نیست، اما به صورتی نزدیک است. اگر برای شما هم این اتفاق افتاده است، پیشنهاد می کنیم این مطلب از نمایندگی تعمیر پرینتر را تا آخر بخوانید.

چاپ صورتی توسط پرینتر

بروز مشکل در کارتریج؛ مهم ترین دلیل چاپ صورتی توسط پرینتر

مهم ترین عامل چاپ صورتی دستگاه پرینتر مرتبط با کارتریج است. مخزن پرینتر های رنگی از 4 رنگ اصلی تشکیل شده است. حال اگر در هر یک از این رنگ ها اختلالی به وجود آید، پرینت کیفیت مناسب را نخواهد داشت. گاهی ممکن است چاپ صورتی توسط پرینتر به دلیل  وجود مشکل فنی در کارتریج باشد که در نتیجه آن دستگاه نمی تواند از یکی از رنگ ها استفاده کند. البته باید گفت بیشتر وقت ها چاپ صورتی دستگاه  به دلیل تمام شدن یکی از رنگ های اصلی است.

اهمیت ترکیب درست رنگ؛ چاپ صورتی توسط پرینتر

همانطوری که پیش از این توضیح دادیم بیشتر وقت ها چاپ صورتی توسط پرینتر به دلیل تمام شدن یکی از چهار رنگ در کارتریج است که به آن از سیستم CMYK استفاده می شود. در این سیستم همه رنگ ها از ترکیب چهار رنگ به وجود می آیند. این رنگ ها در پرینتر شامل رنگ های آبی، زرد، سیاه و قرمز است که میزان همه آن ها برابر می باشد. اگر هر کدام از این رنگ ها زودتر تمام شود، کل پرینت به رنگ صورتی چاپ می شود.

همچنین، تمام شدن رنگ ممکن است به دلیل اصل نبودن رنگ باشد، زیرا اصل نبودن رنگ ها موجب می شود که رنگ خیلی سریع از بین برود و کارتریج نتواند کامل از رنگ ها استفاده کند. در برخی از موارد هم ممکن است اتصال مخزن با دستگاه دچار مشکل شده باشد، به طوری که کارتریج نتواند جوهری را که داخل مخزن است استفاده کند.

نحوه برطرف کردن مشکل چاپ صورتی توسط پرینتر

برای پیدا کردن علت صورتی چاپ کردن پرینتر ، اول لازم است ببینید که آیا همه رنگ ها وجود دارد یا خیر. برای این کار در بیشتر پرینترها می توانید برای بررسی آن  وارد منوی  Start در کامپیوتر شوید و گزینه Devices and Printer را ببینید. برای تزریق جوهر کافی است کارتریج را بیرون آورید و جوهر مورد نیاز را در آن تزریق کنید.

 اگر جوهر تمام شده بود، با پر کردن مخزن، مشکل حل می شود. البته دقت کنید که اگر جوهر زودتر از زمان مورد انتظار تمام شده باشد، ممکن است لازم باشد جوهر با کیفیت تری برای پرینتر خود تهیه کنید.

چاپ صورتی توسط پرینتر

اثر نحوه عملکرد جوهر و چاپ صورتی توسط پرینتر

اگر مدت طولانی از پرینتر استفاده نکرده اید، ممکن است جوهر خشک شده باشد و به همین دلیل شاهد چاپ صورتی توسط پرینتر باشید. اگر مهارت کافی در مورد دستگاه چاپگر ندارید توصیه می شود، برای تمیز کردن جوهر خشک شده، خودتان دست به کار نشوید. با این کار ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه پرینتر بزنید.

نکته: توصیه می شود هرگز پرینتر خود را برای زمان طولانی بی استفاده نگذارید. حتی اگر آن را لازم ندارید، با چاپ یک عکس از خشک شدن جوهر در کارتریج جلوگیری نمایید.

تست پرینت

اگر بعد از بررسی به این نتیجه رسیدید که میزان همه جوهرها کافی است، بهتر است یک تست پرینت برای یافتن دلیل چاپ صورتی توسط پرینتر انجام دهید. تست پرینت می تواند علت چاپ صورتی توسط چاپگر را مشخص کند. در این تست، رنگ ها از هم جدا می شود و شما متوجه خواهید شد که کدام رنگ ایجاد مشکل کرده است.

تست نازل

اگر نیاز بود، در آخرین مرحله می توانید یک تست نازل کارتریج (Nozzle check)  هم انجام دهید. در این صورت اگر جوهر در دستگاه خشک شده باشد، این امکان وجود دارد که نازل را مسدود کرده باشد. با انجام این تست، پرینتر، نازل را کاملا تمیز می کند. در واقع Nozzle check موجب می شود پرینتر هرگونه ماده ای را که نازل توسط آن مسدود شده است، پاک کند.

 البته توصیه می کنیم این کار را به عنوان آخرین روش رفع مشکل چاپ صورتی توسط پرینتر استفاده کنید، زیرا در طول این پروسه به احتمال زیاد مقدار زیادی جوهر از بین خواهد رفت.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =