اشتراک گذاری

سایه انداختن پرینتر

سایه انداختن پرینتر ممکن است به دلیل های مختلفی اتفاق بیفتد. به طور کل، سایه انداختن روی برگه های پرینت به معنی ایجاد خط های موازی یا لکه روی برگه های پرینت است. همچنین سایه دار شدن چاپگر می تواند به معنی چاپ محو در برخی نقاط پرینت یا چاپ نادرست روی آن باشد. لازم است بگوییم که اگرچه سایه دار شدن پرینتر در انواع لیزری و جوهر افشان امکان پذیر است، اما در پرینترهای جوهر افشان به دلیل مکانیزم شان و نیز به دلیل استفاده از جوهر امکان سایه انداختن بیشتر است.

سایه انداختن پرینتر

فهرست مطالب

دلیل های سایه انداختن پرینتر چیست؟

برای این که بتوانید مشکل سایه انداختن چاپگر را حل کنید، باید به دنبال دلیل ایجاد آن باشید. به هرحال، بیشتر وقت ها منشا سایه دار شدن، کارتریج است. البته گاهی هم ممکن است سایه انداختن دلیل های دیگری هم داشته باشد. برای مثال اگر جوهر و تونر کیفیت خوبی نداشته باشند، ممکن است موجب سایه دار شدن پرینت شود. همچنین مشکل در سایر قطعه ها مانند غلتک و درام و نیز کثیفی آن ها می تواند از جمله دلیل های این مشکل باشد.

راه حل هایی برای رفع مشکل سایه انداختن پرینتر

بنا به این که کدام قطعه مشکل سایه انداختن چاپگر را ایجاد کرده است، باید برای رفع آن اقدام کنید. در ادامه مواردی را برای رفع مشکل سایه انداختن پرینتر بیان خواهیم کرد.

تمیز کردن کارتریج یا تعویض آن

برای تمیز کردن پرینتر درب آن را باز کنید و برگه ها را بیرون بیاورید. سپس با یک دستمال تمیز و بدون پرز پرینتر را تمیز نمایید. حالا کارتریج را خارج کنید و ببینید که ماده خارجی روی آن وجود نداشته باشد. سپس فوم رول کارتریج را با دستمالی که کمی آغشته به الکل است تمیز کنید. گاهی هم ممکن است به دلیل بی کیفیت بودن کارتریج یا ترک خوردن آن مجبور به تعویض آن شوید.

برای شارژ کارتریج خود با ما تماس بگیرید.

بررسی غلتک

گاهی مشکل سایه انداختن چاپگر مربوط به غلتک است. برای رفع این مشکل باید یک پارچه بدون پرز را آغشته به الکل ایزوپروپیل کنید و غلتک را با آن تمیز کنید.

بررسی درام

درام یک قطعه مهم دیگر در پرینتر است و گاهی کثیف بودن درام هم ممکن است باعث سایه انداختن چاپگر شود. در صورت کثیف بودن این قطعه باید اقدام به تمیز کردن آن کنید. گاهی ممکن است نیاز باشد که درام را تعویض نمایید.

تعویض قطعات دیگر پرینتر

گاهی مشکل سایه انداختن پرینتر ممکن است مربوط به کمربند انتقال، یونیت فیوز، مواد مصرفی و کاغذ هم باشد که با تعویض آن ها ممکن است مشکل حل شود. همچنین در نظر داشته باشید که گاهی سازگار نبودن قطعات یا کاغذ نیز می تواند موجب بروز سایه انداختن چاپگر شود.

به طور کل باید بگوییم سرویس منظم دستگاه پرینتر می تواند از خیلی مشکلات مرتبط با چاپ جلوگیری کند، بنابراین توصیه می کنیم، سرویس منظم آن را در برنامه خود داشته باشید. برای تعمیر پرینتر خود با ما تماس بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =