اشتراک گذاری

علت سفید چاپ کردن پرینتر

سفید چاپ کردن پرینتر یکی از ایرادات رایجی است که بعضی از کاربران را با چالش روبرو می‌ کند. منظور از سفید چاپ شدن این است که روی برگه مربوطه پس از خروج از چاپگر هیچ متن یا تصویری مشاهده نمی شود. این مشکل به دلایل مختلفی به وجود می آید که در ادامه بحث آورده شده است.

سفید چاپ کردن پرینتر

علت سفید چاپ کردن پرینتر چیست؟

به طور کلی دلایل زیر در سفید چاپ کردن پرینتر موثرند:

ایراد در کارتریج

از آنجا که کارتریج وظیفه دارد برای انجام فرآیند چاپ تونر را به درام انتقال دهد، هرگونه نقص در این قطعه منجر به عدم چاپ می شود. برای مثال ممکن است که کارتریج خالی باشد که در این صورت شاهد چاپ سفید و بدون هیچ گونه متن و تصویری خواهید بود. حتی ممکن است که کارتریج به درستی در پرینتر جایگذاری نشده باشد. اگر با این کار آشنا نیستید، بهتر است که قرار دادن مناسب کارتریج را برعهده یک تکنسین کاربلد بگذارید.

روشن بودن قابلیت Separator Pages

در چاپگرهای امروزی قابلیتی وجود دارد که به کمک آن کاربر می‌تواند کاغذهای چاپ شده را از طریق یک کاغذ کاملا سفید و بدون هیچ متن یا تصویری از هم تفکیک نماید. این ویژگی هنگامی که شخص می خواهد چندین سند مختلف را چاپ کند، مفید واقع شده و کاربر می تواند به کمک آن دسته های مختلف برگه های چاپ شده را از هم جدا نماید. فعال بودن قابلیت جداسازی برگه ها یا همان Separator Pages گاهی منجر به چاپ سفید می گردد.

در مواقعی که سفید چاپ کردن پرینتر به خاطر روشن بودن قابلیت Separator Pages باشد، می توانید از طریق مراحل زیر مشکل را حل کنید :

  • از منوی استارت کامپیوتر خود وارد بخش کنترل پنل شوید.
  • سپس گزینه Devices and Printers را برگزینید.
  • در مرحله بعدی روی گزینه Printer کلیک راست نمایید و از لیست ظاهر شده Printer Properties را انتخاب نمایید.
  • سپس از بخش Advance گزینه Separator Pages را پیدا کرده و آن را غیر فعال نمایید.

کار نکردن درام

درام قطعه ای است که از طریق بار الکتریکی تونر را به روی سطح برگه ها انتقال می دهد. حال هرگونه نقص در این قطعه منجر به چاپ کاغذهای سفید خواهد شد. یکی از نشانه های از کار افتادن درام این است که چاپگر سر و صدای زیادی تولید می کند. در چنین مواقعی از دستکاری پرینتر بپرهیزید و آن را برای تعمیر در اختیار یک متخصص قرار دهید.

مشکل در درایور پرینتر

به غیر از مشکلات سخت افزاری گاهی سفید چاپ کردن پرینتر به خاطر اختلالات نرم افزاری به وجود می آید. برای مثال هرگونه ایراد در درایور چاپگر باعث این مسئله می گردد.

چنانچه مشکل از جانب درایور چاپگر بود، باید قبل از هر کاری کابل usb را جدا کنید. سپس وارد بخش کنترل پنل رایانه شوید و گزینه Program Features را برگزینید. پس از پیدا کردن چاپگر آن را انتخاب نموده و روی Uninstall کلیک نمایید. اکنون رایانه را ریستارت کنید تا سیستم به طور اتوماتیک درایو مربوط به پرینتر را دانلود و نصب کند. برای نصب درایور به مقاله آموزش نصب درایور پرینتر مراجعه نمایید.

اختلال در عملکرد لیزر پرینتر

می توان گفت که لیزر مهم ترین بخش یک چاپگر است و هرگونه مشکل در عملکرد آن منجر به چاپ کاغذهای سفید می شود. تعمیر لیزر پرینتر یکی از آن مواردی است که حتماً باید توسط تکنسین های خبره و متبحر انجام شود. البته لازم به ذکر است که رفع ایرادات مربوط به لیزر ممکن است که با تعمیر امکان پذیر نباشد و مجبور شوید که این قطعه را تعویض نمایید.

مسدود شدن هد پرینتر

یکی از عوامل مهمی که در سفید چاپ شدن برگه ها نقش دارد، وجود گرفتگی در هد پرینتر است. بنابراین باید این قسمت را به دقت تمیز کنید تا مشکل رفع شود.

ویروسی شدن سیستم

بعضی مواقع سفید چاپ کردن پرینتر به خاطر مشکلات چاپگر نیست و احتمال دارد کامپیوتری که به آن وصل شده، ویروسی شده باشد. در چنین مواقعی بهترین راه کار این است که با استفاده از یک آنتی ویروس قوی سیستم را اسکن کنید.

تعمیر پرینتر برای رفع مشکل سفید چاپ کردن

در مواقعی که پرینت سفید به خاطر ایرادات سخت افزاری چاپگر باشد، نباید به هیچ وجه شخصاً برای تعمیر پرینتر اقدام نمایید. چون ممکن است که از روی ناآگاهی کاری انجام دهید که شدت خرابی بیشتر گردد. در نمایندگی تعمیرات کمک پیشه،  کلیه ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری پرینتر شما توسط کارشناسان مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می شود.

2.3/5(3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + یازده =