اشتراک گذاری

چرا اتوفوکوس دوربین ریکو کار نمی‌کند؟

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران دوربین‌های ریکو حین عکاسی با آن روبه‌رو می‌شوند عدم اتوفوکوس دوربین ریکو است. با وجود اینکه دوربین‌های ریکو از قابلیت فوکوس دستی نیز برخوردار هستند اما خیلی از کاربران ترجیح می‌دهند در مواقعی که زمان زیادی برای عکاسی ندارند یا قصد دارند که عکس‌های فوق‌العاده‌ای بگیرند از اتوفوکوس دوربین ریکو استفاده کنند. در بسیاری از مواقع فوکوس خودکار دوربین Ricoh به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند اما گاهی‌ اوقات نیز به دلیل مشکلات ساده‌ای مانند کثیف بودن سنسورهای اتوفوکوس که به سادگی قابل حل است و البته برخی مشکلات سخت‌افزاری، دچار اختلال می‌شود. در ادامه دلایل فوکوس نکردن دوربین ریکو را بررسی خواهیم کرد.

چرا اتوفوکوس دوربین ریکو کار نمی‌کند؟

دلایل فوکوس نکردن دوربین ریکو چیست؟

همانطور که اشاره کردیم جدا از برخی اختلالات سخت‌افزاری، برخی عوامل ساده و رایج موجب فوکوس نکردن خودکار دوربین ریکو می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

حرارت زیاد سوژه

یکی از عواملی که موجب بروز اختلال در عملکرد قابلیت اتوفوکوس دوربین ریکو می‌شود، حرارت زیاد سوژه مورد نظر شماست. برای مثال اگر در فاصله نزدیکی از آتش قرار داشته باشید و بخواهید با استفاده از قابلیت اتوفوکوس دوربین ریکو از آن عکس‌برداری کنید، این قابلیت از کار می‌افتد و مجبور می‌شوید از قابلیت فوکوس دستی دوربین ریکو استفاده کنید.

این مقاله حتما به کارت میاد : ال سی دی دوربین ریکو

نور کم محیط

اگر قصد دارید در محیط کم نور با استفاده از قابلیت اتوفوکوس دوربین ریکو عکس‌برداری کنید، لازم است بدانید که قابلیت اتوفوکوس این دوربین به دلیل عدم تشخیص سوژه در محیط‌های کم نور غیرفعال شده و عمل نخواهد کرد. از این‌رو برای عکس‌برداری از محیط‌های کم نور باید از قابلیت فوکوس دستی دوربین ریکو استفاده کنید.

نزدیکی زیاد به سوژه

قابلیت اتوفوکوس دوربین ریکو در یک فاصله تعریف شده‌ تا سوژه عمل می‌کند. از این‌رو درصورتی که عکاس خیلی به سوژه نزدیک شود نمی‌تواند از این قابلیت استفاده کند.

کثیفی سنسورها

آخرین علت فوکوس نکردن دوربین ریکو که یکی دیگر از دلایل رایج غیر فعال شدن آن است، کثیفی سنسورها می‌باشد. درواقع کثیفی سنسورها موجب می‌شود که اتوفوکوس دوربین ریکو قادر به تشخیص سوژه نباشد از این‌رو غیرفعال بماند.

چگونه مشکل اتوفوکوس دوربین ریکو را حل کنیم؟

پس از اینکه متوجه شدید قابلیت اتوفوکوس دوربین ریکو کار نمی‌کند، ابتدا دوربین خود را از نظر نزدیک نبودن بیش از اندازه به سوژه، کثیف نبودن سنسورها و کم نبودن نور محیط مورد بررسی قرار دهید. درصورتی که هیچ یک از این عوامل در عملکرد این قابلیت اختلالی ایجاد نکرده بود مطمئن شوید که لنز دور حالت اتوفوکوس تنظیم شده باشد نه حالت فوکوس دستی. 

اگر باز هم مشکل اتوفوکوس دوربین ریکو برطرف نشد در همان فاصله‌ای که یک سوژه را برای عکاسی در نظر گرفته بودید، سوژه دیگری را انتخاب کنید و اگر باز هم قابلیت اتوفوکوس دوربین ریکو کار نکرد مطمئن باشید که سنسورها یا لنز دوربین دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند و نیاز به تعمیر  لنز دوربین ریکو یا تعویض آن می باشد.

فراموش نکنید که تعمیر دوربین ریکو به دانش و تخصص بالایی در این زمینه نیاز دارد و هر فرد غیر حرفه‌ای نمی‌تواند آن را تعمیر کند. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که تعمیر دوربین خود را به نمایندگی ریکو بسپارید. نمایندگی ریکو به عنوان بهترین مرکز تعمیرات انواع محصولات ریکو از کارشناسان و متخصصان مجربی برخوردار است که با استفاده از ابزارها و دستگاه‌های فوق پیشرفته انواع محصولات ریکو به ویژه دوربین ریکو را به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن تعمیر کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند.

نمایندگی ریکو

نمایندگی ریکو علاوه‌بر ارائه سرویس‌های مرتبط با فروش انواع محصولات ریکو و خدمات پس از فروش، با برخوردار بودن از کارشناسان و متخصصان مجرب خدمات مرتبط با تعمیرات انواع محصولات ریکو را به کاربران ارائه می‌دهد. از این‌رو می‌توانید برای خرید یا تعمیرات هر یک از محصولات این برند به شعبه‌های مختلف نمایندگی ریکو مراجعه کنید و با اطمینان خاطر دستگاه‌های خود را جهت تعمیر به کارشناسان این مرکز بسپارید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩