اشتراک گذاری

تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ

تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ، زمانی که ورود و خروج کاغذ با مشکل مواجه می شود و این مشکل عملا عملیات چاپ را متوقف می کند، بسیار ضروری است. کاغذکش دستگاه کپی به دلیل استفاده مداوم  و زیاد، خیلی زود دچار استهلاک می شود و کارایی اولیه خود را از دست می دهد. از آنجایی که این قطعه یکی از مهم ترین قطعات دستگاه کپی محسوب می شود و بر روی کیفیت چاپ تاثیر می گذارد، بنابراین رفع مشکل پیکاپ رولر دستگاه کپی SHARP بسیار ضرورت می یابد. برای بازگشت این قطعه به حالت اول، باید آن را به صورت دقیق عیب یابی کنید و برای تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ خود اقدام کنید.

تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ

اهمیت تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ

کاغذکش یکی از مهم ترین قطعات دستگاه کپی است که هدایت و کنترل عملیات ورود و خروج برگه را بر عهده دارد. همکاری و هماهنگی بخش های مختلف این قطعه، سرعت ورود برگه به دستگاه و خروج آن را تعیین می کنند. به همین دلیل خرابی این قطعه، روند حرکت برگه ها را مختل می کند. 

به این صورت که گاهی کاغذ به دستگاه فتوکپی وارد نمی شود و گیر می کند یا برگه پس از تمام شدن عملیات چاپ، از دستگاه بیرون نمی آید. در این شرایط، روند کار فتوکپی مختل می شود و برای ادامه نیافتن این مشکل، باید تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ انجام شود. 

برای رفع مشکل پیکاپ رولر دستگاه کپی SHARP ، باید با ضرورت تعمیر کاغذکش دستگاه کپی شارپ، زمان مناسب تعمیر کاغذ کش کپی شارپ و روش تعمیر کاغذ کش کپی شارپ آشنا باشید که در این مقاله، آنها را شرح می دهیم. البته شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه با تیم تعمیرات کپی شارپ در کمک پیشه تماس بگیرید.

علائم خرابی کاغذکش دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در فیدر مرحله ۱ ADF، یکی از مواردی است که باعث تعمیر یا حتی تعویض کاغذکش می شود. علاوه بر مشکل در ورود و خروج برگه در کاغذکش، گاهی ممکن است کاغذ در قسمت دیگری از این بخش که بلت کاغذکش نام دارد، گیر کند. 

ایجاد صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ، کرکره ای و چروک شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF از دیگر مواردی هستند که بر اثر خرابی کاغذکش اتفاق می افتند. با مشاهده هر کدام از این نشانه ها، باید فورا برای تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ خود اقدام کنید.

زمان مناسب تعمیر کاغذکش کپی شارپ

 در صورتی که نشانه های واضح خرابی کاغذکش را مشاهده کردید، بهترین زمان است که برای تعمیر کاغذکش فتوکپی شارپ خود دست به کار شوید. کاغذکش ورودی، کاغذکش داخلی و کاغذکش خروجی، از انواع قطعاتی هستند که در دستگاه کپی قرار دارند. هر کدام از این بخش ها در صورت مواجه شدن با مشکل، بر روی فرایند چاپ و کیفیت آن تاثیر می گذارند.

روش تعمیر کاغذ کش کپی شارپ

مهم ترین کار قبل از تعمیر کاغذ کش فتوکپی شارپ، عیب یابی اولیه و دقیق دستگاه است. در این حالت، اگر مشکل دستگاه به درستی تشخیص داده نشود، تعمیرات بی تاثیر خواهند بود و حتی ممکن است اثرات جبران ناپذیری بر روی دستگاه بگذارند. برای تعمیر کاغذکش دستگاه کپی شارپ خود، باید مراحل زیر را انجام دهید:

– برق را قطع کنید و کمی صبر کنید تا دستگاه خنک شود.

– تونر کارتریج را خارج کنید.

– غلطک کاغذ کش را بیابید.

– خارهای کوچک غلطک کاغذ کش را به سمت بیرون فشار دهید و با چرخاندن غلطک، آن را از جای خود خارج کنید.

– غلطک جدید را در جای غلطک قبلی قرار دهید و با یک چرخش، آن را در جای خود فیکس کنید.

– تونر را در جای خود قرار دهید و درب آن را ببندید.

– حالا می توانید دستگاه را روشن کنید.

اگر با انجام این مراحل موفق به تعمیر کاغذ کش فتوکپی شارپ خود نشدید، حتما باید به یک مرکز معتبر یا به یک تکنسین ماهر تعمیر دستگاه کپی شارپ مراجعه کنید.

 

 

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =