اشتراک گذاری

تعمیر غلطک پرینتر شارپ

تعمیر غلطک پرینتر شارپ از آن دسته اقداماتی است که صرفا مختص این برند نیست. چاپگرها به عنوان وسیله ای پرکاربرد، دارای قطعات مصرفی زیادی هستند که ضمن سرویس و نگهداری درست و به موقع آنها، گاهی اوقات مجبور به تعویض یا تعمیر برخی می شویم. تعمیر غلطک پرینتر شارپ ممکن است برای هرکدام از غلطک ها انجام شود. چاپگرها دارای بخش های مختلفی از قبیل یونیت درام، کارتریج، چرخ دنده ها، فنرها و دو غلطک تشکیل شده اند که وظیفه این غلطک ها ارسال کاغذ به بخش بالاتر و هدایت رو به جلوی آن است. حال ممکن است به دلیل ورود یک جسم خارجی به پرینتر، فرسودگی، آسیب رسیدن به چرخ دنده ها و مواردی از این دست شما مجبور به تعمیر غلطک پرینتر sharp شوید. تیم تعمیر پرینتر کمک پیشه برای تعمیر غلطک چاپگر شارپ و سایر برندها، مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در خدمت شما هستند.

تعمیر غلطک پرینتر شارپ

زمان تعمیر غلطک پرینتر شارپ

از لحاظ مکانیکی، غلطک پرینتر از دو بخش تشکیل شده است. یکی از این بخش ها یک محور است که به وسیله چرخ دنده به موتور متصل شده است. بخش دوم، محوری است که به وسیله یک یا چند فنر بر روی محور اول سوار شده است. بر روی هر یک از این محورها غلطک های گردی بر روی هم قرار دارند. با چرخش محور اصلی توسط موتور، این غلطک ها نیز به چرخش در می آیند. با رسیدن کاغذ به این غلطک ها، این بخش کاغذ را به سمت جلو هدایت می کند و در نهایت هماهنگی این غلطک ها با بخش های دیگر، موجب خروج کاغذ از دستگاه می شوند. در صورتی که کاغذ مورد استفاده مرغوب نباشد، یا جسم خارجی بین محورهای کاغذکش گیر کرده باشد، عملیات کشیدن کاغذ و هدایت آن به سمت بیرون با اشکال مواجه شده و در نتیجه غلطک خراب می شود. بنابراین خرابی غلطک پرینتر sharp موجب اختلال در فرآیند کشیدن کاغذ می شود و در صورتی که ایرادی در این قسمت وجود داشته باشد، باید نسبت به تعمیر غلطک پرینتر شارپ اقدام کرد.

تمیز کردن و پیشگیری از خرابی غلطک پرینتر Sharp

معمولا با خرید لوازم برقی یا دیجیتال از فروشگاه های معتبر شما با یک دفترچه مواجه می شوید که راهکارهایی را برای جلوگیری از خرابی یا نحوه نگهداری دستگاه به شما توصیه کرده است. با این وجود می توانیم به طور کلی بگوییم اگر می خواهید تعمیر غلطک پرینتر شارپ شما در زمان دیرتری اتفاق بیفتد اصلی ترین راه، تمیز نگه داشتن آن است. حال در ادامه روش اصولی تمیز کردن این بخش را جهت جلوگیری از خرابی غلطک پرینتر Sharp  به شما آموزش می دهیم :

  • ابتدا باید چاپگر را خاموش و تمامی اتصالات برقی آن را قطع نمایید.
  • قاب خارجی پرینتر را باز کنید تا به اجزای داخلی دسترسی بهتری داشته باشید. این کار به راحتی انجام می پذیرد و معمولا نیاز به باز کردن پیچ های سخت و زیادی نیست.
  • کاغذها را از روی سینی بردارید تا دسترسی آسان تری به اجزای داخلی داشته باشید.
  • در این مرحله از تعمیر غلطک پرینتر باید اگر روی سینی کاغذ، کاغذی وجود دارد آنها را خارج نمایید.
  • برای تمیز کردن غلطک پرینتر شارپ بهتر است از یک دستمال بدون پرز و ترجیحا نمناک استفاده کنید.
  • پارچه را کف یک دست خود پهن کرده و با دست دیگر خود غلطک ها را جداگانه و به آرامی روی آن بچرخانید.
  • حال بعد از جا زدن غلطک ها و بستن تمامی درها و پیچ های باز شده پرینتر را روشن نموده و چند برگه کاغذ جهت تست پرینتر را آماده چاپ نمایید.
  • اگر کاغذها به راحتی وارد پرینتر شده و خارج شدند بدان معناست که تمیز کردن غلطک به خوبی انجام شده ولی اگر ورود و خروج کاغذ با مشکلی رو به رو شد بار دیگر نسبت به تمیز کردن غلطک با همان روش اقدام کنید. توجه کنید که به هیچ وجه از هیچ گونه اسپری یا ماده شوینده ای برای این کار کمک نگیرید.

تعویض غلطک پرینتر sharp

در بسیاری موارد خرابی غلطک به دلیل وجود یک شی خارجی در غلطک بوده و با اقدامات ساده ای برطرف می شوند. گاهی نیز ایراد به وجود آمده در غلطک به دلیل استفاده از کاغذ غیر استاندارد بوده و خود غلطک ایراد فیزیکی ندارد. در چنین مواردی طبیعتا نیازی به تعمیر غلطک پرینتر شارپ نبوده و با چند تغییر جزئی ایراد برطرف می شود. اما در مواردی ممکن است خرابی های غلطک پرینتر sharp شدید بوده و تعمیرات معمول غلطک دیگر نتیجه ای نداشته باشند. در چنین مواردی تکنسین پیشنهاد تعویض غلطک چاپگر شارپ را می دهد. توجه داشته باشید که برای نتیجه گیری صحیح در مورد راهکار مناسب تعمیراتی ابتدا لازم است که دستگاه توسط تکنسین های حرفه ای مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =