اشتراک گذاری

گیر کردن کاغذ در پرینتر Ricoh

گیر کردن کاغذ در پرینتر یا دستگاه کپی، از رایج‌ترین مشکلات مرتبط با ماشین‌های اداری نظیر پرینتر و دستگاه کپی است. گیر کردن کاغذ، اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که تکه‌ای کاغذ در پرینتر گیر می‌کند. این مشکل ممکن است برای هر پرینتر و دستگاه کپی رخ دهد و ربط چندانی به برند یا مدل دستگاه ندارد. به دلیل شایع بودن چنین ایرادی در این مقاله برآن شده‌ایم تا عوامل و راه‌های رفع مشکل مچاله شدن یا گیر کردن کاغذ در پرینتر ricoh و تعمیر پرینتر را بررسی کنیم.

به طور کلی علل بسیاری برای گیر کردن کاغذ در دستگاه وجود دارد اما اصلی‌ترین دلیل این اتفاق همانطور که اشاره شد، کاغذ موجود در دستگاه است. اگر کاغذ بی‌کیفیت باشد، در محیط مرطوبی نگهداری شود یا تنظیمات مرتبط با وزن کاغذ درست و مشخص بارگذاری نشده باشد یا کاغذ به صورت صاف و مستقیم در سینی دستگاه قرار نگرفته باشد ممکن است در داخل دستگاه گیر کند.

اما سوال اصلی این جاست که چگونه میتوان کاغذ گیر کرده در پرینتر را از آن خارج کرد تا روند کاری دستگاه به قبل بازگردد؟ زمانی که دستگاه را خریداری می کنید باید به همراه آن راهنمایی هایی را نیز دریافت نمایید که معمولا توسط کارشناس فروش ارائه میگردد.  پس باید در ابتدا ببینید که ایا دستورالعمل خاصی برای خارج کردن کاغذ گیر کرده در دستگاه وجود دارد یا خیر. اگر چنین راهنمایی وجود نداشت یا اینکه نتوانستید از راهنمای موجود استفاده کنید، لازم است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر Ricoh

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر ricoh

1- استفاده از کاغذ های بی‌کیفیت و تاخورده برای چاپ می‌تواند از مهم‌ترین دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر ricoh باشد.

2- عدم تناسب وزن و جنس کاغذ با مدل پرینتر، می‌تواند عامل دیگری برای گیر کردن کاغذ در پرینتر ریکو باشد.

3- بروز اختلال در تنظیمات پرینتر هم میتواند در گیر کردن کاغذ نقش داشته باشد.

4- باقی مانده تکه های کاغذ از چاپ های قبلی هم ممکن است به گیر کردن کاغذ در پرینتر ricoh منجر گردد.

تعمیرات دستگاه کپی ریکو خود را به ما بسپارید

مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر ricoh را برطرف کنید

1- همانند سایر خطاهای مرتبط با فناوری، بهتر است دستگاه اصلی را خاموش کنید و سپس ریستارت نمایید. ممکن است به صورت خودکار این کار مشکل گیر کردن کاغذ را حل کند.

2- اگر کاغذ را مشاهده نمی کنید و پرینتر شما صفحه نمایش دارد، به احتمال زیاد این صفحه نمایش مکان گیر کردن کاغذ را به شما خواهد گفت. خود دستگاه دستورالعمل های ساده ای را برای به دست آوردن مکانی که کاغذ گیر کرده ارائه می کند و به شما می گوید چگونه میتوانید مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر ricoh را برطرف کنید.

3- اگر پرینتر شما صفحه نمایش ندارد، باید خودتان بررسی کنید و به دنبال جایی باشید که کاغذ در آن گیر کرده است.

4- زمانی که کاغذ را پیدا کردید به آرامی کاغذ را بکشید تا بتوانید آن را به بیرون از دستگاه هدایت نمایید. از هر دو گوشه کاغذ را بگیرید و اجازه ندهید کاغذتان پاره شود. برخی از مدل های بزرگ‌تر همچون پرینترهای چندمنظوره و فتوکپی های ریکو که دیجیتالی هستند، ممکن است دستگیره‌هایی داشته باشند که در گرفتن کاغذ و حرکت دادن آن، به شما کمک کنند.

5- بعد از اینکه کاغذ از دستگاه خارج شد، سینی کاغذ را باز کنید و مطمئن شوید که کاغذ به شکلی صاف در آن قرار گرفته و هیچ پیچ و تابی ندارد. اگر مشکلی وجود داشت آن را با کاغذ تازه جایگزین کنید تا مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر ریکو را به راحتی مرتفع سازید.

نمایندگی ricoh

کاربران و متقاضیان کلیه ی محصولات ریکو می‌توانند با حضور در نمایندگی ریکو در تهران و کرج، تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تولیدات این برند اعم از فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات را دریافت نمایند. کارشناسان حاضر در نمایندگی ricoh  ارائه دهنده ی تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با محصولات ریکو نظیر تعمیر و فروش پرینتر، دستگاه کپی و فکس و سایر ماشین های اداری خواهد بود. این مجموعه برای تمامی سرویس های خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر مدت‌دار در نظر گرفته است که زمان آن با توجه به نوع سرویس متفاوت است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩