اشتراک گذاری

علت سیاه چاپ شدن صفحات در پرینتر

اگر اسنادتان را با پرینتر خودتان پرینت گرفته باشید، متوجه می شوید چه می گویم! کافیست تنها یک یا دوبار پرینتر دستتان را در پوست گردو گذاشته باشد تا هر بار پرینت گرفتن، تا دیدن نتیجه کار برایتان هیجان و استرس داشته باشد. حالا در این مطلب می خواهیم درمورد کاغذهایی صحبت کنیم که کاملا سیاه از دستگاه بیرون می آیند. می خواهیم ببینیم علت سیاه چاپ شدن برگه هنگام پرینت چیست؟

درمورد پرینتر همه چیز تا قبل از اینکه بخواهیم به داخل دستگاه نگاه بیندازیم ساده به نظر می رسد، اما واقعا پرینترها پیچیده تر از این حرف ها هستند. تعداد قطعات و حساسیت و ملاحظاتی که باید در رابطه با هر کدام داشته باشیم، تعمیر خانگی آن ها را کمی سخت می کند. به نظرتان توانایی این کار را دارید؟

علت سیاه چاپ شدن برگه هنگام پرینت

علت سیاه چاپ شدن برگه هنگام پرینت

برگه در فرایند تبدیل شدن از یک صفحه سفید به لوحی که مد نظر شماست، سفر کوتاه اما پر پیچ و خمی را طی می کند. بنابراین قطعات متنوع و متعددی در این فرایند روی برگه تاثیر می گذارند و عمل نکردن صحیح هر کدام از آن ها می تواند علت سیاه شدن برگه هنگام پرینت باشد.

از میان این عوامل می توان به بهم ریختگی تنظیمات تراکم رنگ، اختلال عملکرد کارتریج، تونر و درام، پر شدن مخزن تونرهای اضافی و نقص در اتصالات اشاره کرد که هر کدام در ایجاد این مشکل نقشی دارند.

  • ایراد در کارتریج

کارتریج در بررسی علت سیاه شدن برگه هنگام پرینت متهم ردیف اول است. کارتریج که مسئول کنترل تونر و چاپ خطوط روی کاغذ است، در صورت آسیب دیدن تمام فرایند را مختل می کند. به همین دلیل در صورت رخ دادن این مشکل بهتر است در اسرع وقت برای بررسی کارتریج و تعمیر یا شارژ کردن آن اقدام کنید. البته در صورتی که با اجزای آن آشنا نیستید، بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدن آن برای انجام این کارها به مراکز تخصصی مراجعه کنید.

اگر با مشکل سایه انداختن پرینتر مواجه شده اید کلیک کنید.

  • تنظیمات تراکم رنگ

عامل دیگر این مشکل، تنظیم گزینه تراکم رنگ روی حالت بسیار تیره است. برای تغییر دادن این حالت می توانید به تنظیمات دستگاه بروید و شراییط مربوط به این گزینه را تغییر دهید.

  • ایراد در هد پرینتر

کاغذ در فرایند خارج شدن از دستگاه با قطعات متعددی در تماس است و یکی از مهمترین آن ها بالاترین قسمت پرینتر است که اصطلاحا «هد» دستگاه نامیده می شود. در صورتی که این قطعه کثیف یا آغشته به جوهر و تونر شود، می تواند علت سیاه شدن برگه هنگام پرینت باشد و باید حتما تمیز شود.

  • ایراد در درام پرینتر

درام دقیقا شبیه اسمش یک موسیقی زنده روی کاغذ برپا می کند. البته یک اجرای خاموش. درام با پخش و تثبیت تونر روی کاغذ عمل چاپ را انجام می دهد. به همین دلیل به وجود آمدن هرگونه اختلال در فرایند فعالیت آن می تواند روی نتیجه نهایی تاثیر مستقیم داشته باشد.

می دانستید پرینترها هم «واشر سر سیلندر» دارند؟ بله دارند و این قطعات نیز می توانند علت سیاه شدن برگه هنگام پرینت باشند. گذشته از این اتصالات و قطعات دیگری نیز هستند که به دلیل قرار داشتن در مسیر عبور تونر یا جوهر به مشکل خوردنشان می تواند همه چیز را خراب کند.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =