اشتراک گذاری

مین برد چیست ؟

مین برد دستگاه کپی که آن را با نام مادربرد یا برد مادر هم میخوانند، اصلی ترین برد و قطعه ای ست که میتواند در دستگاه های الکترونیکی و هوشمند به کار گرفته شود. مین برد در واقع بردی ست که قطعات مختلف سیستم همچون آی سی ها، خازن ها، دیودها، ترانزیستورها و … بر روی آن تعبیه میشوند. مین برد در هر دستگاهی وظایف سایر قطعات را مدیریت و پردازش میکند. این برد در اصل، یک صفحه است که از سیلیسیم و چوب ساخته شده است.

روی مین برد دستگاه کپی تعدادی خط رنگی وجود دارد که وظیفه آنها اتصال قطعات به یکدیگر را به عهده دارند. این خطوط رنگی را در اصطلاح bus  می نامند. مین برد در اصل زیر بنا و پایه ی اطلاعات و قدرت دستگاه محسوب میشود. هر گونه خرابی و اختلال در این صفحه، میتواند به خرابی و ناکارآمدی سیستم منجر شود و عملا دستگاه را از کار بیندازد. در ادامه به بررسی مین برد در ماشین های اداری و مشکلات و راه های تعمیر مادر برد دستگاه کپی یا مین برد خواهیم پرداخت.

مین برد چیست ؟

مین برد ماشین های اداری

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، مین برد مهم ترین عضو قرار گرفته در تجهیزات الکترونیکی به شمار میرود. ماشین های اداری را میتوان در گروه تجهیزاتی جای داد که به طور مستمر و دائم برای پیشبرد اهداف خود ، به کارایی مین برد وابسته اند. مین برد قرار گرفته در ماشین های اداری ، وظیفه ی کنترل وظایف سایر تجهیزات و قطعات قرار گرفته در دستگاه را به عهده دارد.

مین برد در ماشین های اداری؛ از جمله مین برد پرینترها، مین برد دستگاه کپی ، اسکنر، فکس و … به ارائه ی خروجی منجر خواهد شد. طبیعتا هر گونه خرابی در این برد حساس و یا قطعات ریز قرار گرفته در آن ، از ریز ترین ترانزیستور گرفته تا آی سی های کوچک، به توقف و یا بروز اختلال در ارائه ی خروجی توسط دستگاه اداری، منجر میشود. مین برد ماشین های اداری به طور جزیی تر به تغذیه و ولتاژدهی قسمتی از ماشین اداری و یا قطعه ای از آن و مدیریت عملکرد سایر برد های قرار گرفته در دستگاه، میپردازد.

تعمیر مین برد دستگاه کپی

مین برد ماشین های اداری از جمله دستگاه های کپی ، ساختار بسیار پیچیده ای دارند و از قطعات بسیاری تشکیل شده اند. بروز مشکل در این برد میتواند منجر به اخلال در عملکرد دستگاه کپی شود. عیب یابی دقیق از مهم ترین مراحل تعمیر این برد حساس است که انجام آن، نیازمند مهارت و شناخت دقیق و بهره مندی از تجهیزات و ابزارآلات مجهز و به روز دارد.

پس از انجام گیری دقیق این مرحله، مسیر انجام گیری تعمیر مین برد دستگاه کپی ، توسط کارشناس برگزیده میشود. کارشناسان و مهندسان فعال در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، آماده اند تا با ارائه ی سرویس های تخصصی در این خصوص ، اقدامات لازم جهت بازیابی انواع مین برد دستگاه کپی را در مدل ها و برند های مختلف، به عمل آورند.

تعویض مین برد دستگاه کپی

گاهی ممکن است خرابی و ناکارآمدی در مین برد به دلیل معیوب شدن قطعات غیر قابل تعمیر باشد. درچنین مواقعی عملا دستگاه کپی بلا استفاده است و لازم است کارشناسان و متخصصان گزینه ی تعویض مین برد دستگاه کپی را مورد بررسی قرار دهند.

تعویض مین برد دستگاه کپی ، نیازمند مهارت و دقت بسیار بالایی ست و لازم است در این پروسه ، از تجهیزات و قطعات اورجینال استفاده شود. تعویض مین برد دستگاه کپی ، از تخصصی ترین خدمات و سرویس هایی ست که نمایندگی تعمیرات کپی ، در اختیار کاربران انواع دستگاه های کپی و ماشین های اداری ، قرار میدهد.

تعویض مین برد دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

خدمات نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، تنها به تعمیر و تعویض مین برد دستگاه کپی خلاصه نمیشود. بررسی و عیب یابی تمام قطعات دستگاه کپی از جمله ؛ تعمیر درام فتوکپی ، تعمیر فیوزینگ کپی ، کاغذ کش فتوکپی ، تعمیر دولوپر و…. از جمله خدماتی است که در کارگاه تعمیر ماشین های اداری به کاربران ارائه می گردد.

این مجموعه ی بزرگ به لطف برخورداری از کارگاه های مجهز و تخصصی، این آمادگی را دارد تا کلیه ی سرویس ها و خدمات لازم جهت تعمیر و بازیابی انواع دستگاه کپی را به انجام برساند. کارشناسان و متخصصان فعال در شعب مختلف نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، قادرند تمامی سرویس های بازیابی و تعمیر را در کوتاه ترین زمان ممکن و به تخصصی ترین و نوین ترین شیوه در اختیار متقاضیان گرامی این مجموعه قرار دهند. کلیه ی خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، با گارانتی و ضمانت نامه همراه خواهد بود.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩