اشتراک گذاری

انتخاب چندکاره

پرینتر و دستگاه کپی چند کاره جزء پر طرفدار ترین مدل ها در بین ماشین های اداری هستند. این دستگاه ها چندین قابلیت مختلف را در قالب یک محصول در اختیار کاربران گذاشته و به این ترتیب، امکان صرفه جویی در هزینه را برای آنها فراهم می نماید. با استفاده از این نوع دستگاه ها دیگر نیازی به خرید چند دستگاه مختلف نبوده و شما می توانید با استفاده از یک محصول، چندین قابلیت مختلف از جمله کپی، پرینت، اسکن  و بعضا فکس را در آن واحد در اختیار داشته باشید. کونیکا مینولتا به عنوان یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید و عرضه انواع چند کاره شناخته می شود که محصولاتش به دلیل برخورداری از کیفیت بالا، طرفداران بسیاری دارند. اما انتخاب و خرید این محصولات، نکات و دردسر های خاص خود را دارد. با همکاری متخصصین تعمیرات ماشین های اداری در نمایندگی کونیکا مینولتا، در ادامه این مطلب نکاتی را در مورد انتخاب چندکاره در اختیار شما کاربران عزیز قرار خواهیم داد. آگاهی از این نکات به شما کمک می کند که بهترین و کاربردی ترین محصول را برای خود انتخاب و خریداری نمایید.

انتخاب چندکاره

معیارهای انتخاب چند کاره

برای انتخاب چندکاره ، معیار ها و پارامتر هایی وجود دارد که باید آنها را مد نظر قرار داده و به این ترتیب، بهترین محصول را از میان گزینه های موجود انتخاب نمود. کارشناسان تعمیر پرینتر چند کاره کونیکا مینولتا، موارد زیر را به عنوان مهم ترین معیار های خرید این محصول به کاربران معرفی می کنند:

سرعت چاپ

سرعت چاپ یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب چندکاره است. شما به عنوان یک کاربر، با توجه به محلی که قصد استفاده از چند کاره را در آن دارید، باید از سرعت بالای دستگاه چند کاره خود اطمینان داشته باشید. به عنوان مثال اگر دستگاه را برای یک دفتر فنی می خواهید که مراجعین بسیاری دارد، محصولات با سرعت چاپ پایین اصلا برای شما مناسب نخواهند بود. اکثر دستگاه های چند کاره کونیکا مینولتا حتی در نمونه های ارزان قیمت، قادر به چاپ ۲۰ برگه در هر دقیقه هستند و دستگاه های گران قیمت تر می توانند سرعت پرینت را به ۲۴ برگ در هر دقیقه نیز افزایش دهند. شما می توانید با استفاده از مشاوره های تخصصی همکاران ما در بخش فروش نمایندگی کونیکا مینولتا، اطلاعات جامعی در مورد سرعت چاپ دستگاه مورد نظر خود کسب کرده و بهترین دستگاه را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید.

هزینه نگهداری

دومین پارامتر مهم در انتخاب چندکاره ، هزینه نگهداری دستگاه است. کارشناسان تعمیر دستگاه کپی چند کاره کونیکا مینولتا همواره به کاربران توصیه می کنند که پیش از خرید دستگاه های چند کاره، به هزینه های نگهداری آنها توجه نمایند. موارد استفاده این محصول بسیار بالا است و برای بازدهی بهتر، باید از آن نگهداری کرد. مراقبت و نگهداری از ماشین های اداری، شامل شارژ کارتریج، سرویس دوره ای و تعمیرات این محصولات می شود. بدیهی است که هریک از این موارد هزینه هایی را برای کاربران به دنبال دارد و شما باید این هزینه ها را پیش بینی کنید. برخی از مدل های پرینتر یا دستگاه کپی چند کاره، از تونر های گران قیمتی استفاده می کنند که هزینه شارژ کارتریج آنها را بالا می برد. همچنین برخی مدل ها نیز در فواصل زمانی کوتاه مدت نیاز به شارژ کارتریج و تونر دارند که این مساله هم هزینه های کاربر را افزایش می دهد. همچنین برخی مدل ها به گونه ای طراحی شده اند که سرویس و یا تعمیر و تعویض قطعاتشان هزینه بر خواهد بود. بنابراین پیش از انتخاب چندکاره ، حتما به این موارد توجه کنید که بعدا دچار مشکل نشوید.

دقت چاپ

دقت چاپ یکی دیگر از مهم ترین معیار های انتخاب چند کاره است که عدم توجه به آن می تواند مشکل ساز شود. این فاکتور به طور معمول شامل دقت ۶۰۰×۶۰۰ و ۱۲۰۰×۱۲۰۰ نقطه در هر اینچ می شود. برای دریافت دقت چاپ ۱۲۰۰×۱۲۰۰ نقطه در هر اینچ، لازم نیست که یک دستگاه گران قیمت داشته باشید و با خرید یک چند کاره معمولی هم می توانید از این دقت چاپ بهره مند گردید.

تعداد چاپ

دیگر معیار مهم در انتخاب چندکاره ، تعداد چاپ دستگاه است. ممکن است شما قصد استفاده از دستگاه چند کاره کونیکا مینتولتا در یک دفتر فنی را داشته باشید. در این صورت، باید دستگاه تعداد چاپ بالایی در دقیقه داشته باشد و بتوان نیاز آن مرکز را به نحو احسن پاسخ دهد. تعداد چاپ دستگاه های چند کاره در کاتالوگ همراه آن قید شده و شما می توانید با توجه به سطح نیاز خود، بهترین نمونه را انتخاب نمایید.

نکاتی در مورد دستگاه های چند کاره

یکی از مهم ترین نکات در مورد انتخاب چندکاره این است که پیش از خرید این دستگاه، سطح نیاز خود به هریک از قابلیت ها را مشخص نمایید. چند کاره ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های تک کاره دارند و اگر یکی از قابلیت های آنها مورد استفاده قرار نگیرد، شما عملا پول خود را هدر داده اید. ادارات و سازمان ها معمولا بیشترین بهره را از دستگاه های چند کاره می برند. این مراکز علاوه بر پرینت و کپی، نیاز به فکس و بعضا اسکن هم دارند و خرید یک دستگاه چند کاره می تواند همه این قابلیت ها را برای آنها فراهم نماید.

نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا

نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا آنچنان که از نامش مشخص است، به صورت مجاز و قانونی به ارائه خدمات در زمینه فروش و تعمیر محصولات این شرکت اشتغال دارد. این مرکز از مجرب ترین نیروها در هر دو حوزه ذکر شده، دعوت به همکاری نموده و به این ترتیب، سطح کیفی خدماتش را ارتقا بخشیده است. بخش تعمیرات کونیکا مینولتا جزء تخصصی ترین مراکز تعمیر به شمار می رود و بخش فروش نیز به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز شناخته می شود. شما کاربران عزیز می توانید برای خرید و یا تعمیر هریک از مدل های پرینتر، دستگاه کپی و چند کاره این کمپانی، به نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا مراجعه کرده و با کیفیت ترین سرویس ها را از همکاران ما دریافت نمایید.

Rate this post