اشتراک گذاری

ترفند های پرینت گرفتن بدون کامپیوتر

در این مطلب قصد داریم ترفندهایی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن می توانید تصاویر یا فایل های مورد نیاز خود را بدون نیاز به کامپیوتر چاپ کنید. همانطور که اطلاع دارید، پرینتر ریکو برای انجام فرایند چاپ باید به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل گردد. اما گاهی ممکن است کاربران به هیچ یک از این دستگاه ها دسترسی نداشته باشند و در عین حال، نیاز به گرفتن پرینت از یک فایل در موبایل خود یا هر دیوایس دیگری داشته باشند. جالب است بدانید روش هایی وجود دارد که با اجرا کردن آنها می توانید عملیات پرینت را بدون نیاز به کامپیوتر و لپ تاپ انجام دهید. در این مطلب ضمن آموزش این ترفندها، شما عزیزان را با جزئیات و نکاتی در مورد روش های پرینت گرفتن بدون کامپیوتر آشنا نماییم.

ترفند-های-پرینت-گرفتن-بدون-کامپیوتر

روش های چاپ بدون کامپیوتر

عمده روش های پرینت گرفتن بدون کامپیوتر ، شامل موارد زیر می باشد:

استفاده از Google Cloud Print

یکی دیگر از ترفندهای پرینت گرفتن بدون کامپیوتر ، استفاده از سرویس ‌های آنلاینی همچون چاپ ابری گوگل یاGoogle Cloud Print  است. البته در این حالت هم باید رایانه روشن باشد و هم اتصال اینترنت وجود داشته باشد.

اتصال وایرلس

یکی از ساده ترین روش هایی که کارشناسان تعمیرات پرینتر در نمایندگی ریکو برای پرینت گرفتن بدون کامپیوتر به کاربران پیشنهاد می دهند، استفاده از اتصال وایرلس است. برای این منظور باید یک چاپگر مجهز به بلوتوث و وایرلس داشته باشید. به این ترتیب می توانید با برقراری اتصال دستگاه، بدون نیاز به کامپیوتر از فایل مورد نظر خود پرینت تهیه نمایید.

خواندن این مقاله پیشنهاد میشود : علت سفید چاپ کردن پرینتر

استفاده از کابل OTG

روش های ذکر شده در بخش های قبلی، علی رغم کاربردی بودن، محدودیت هایی هم دارند. به عنوان مثال، پرینتر مورد نظر باید حتما از قابلیت های بلوتوث و وایرلس پشتیبانی کند. اگر پرینتر ریکو شما فاقد این قابلیت ها باشد، شما می توانید از کابل OTG و برقراری ارتباط مستقیم با چاپگر برای پرینت گرفتن محتوای مورد نظر خود استفاده نمایید. در این روش شما نیازی به رایانه ندارید و به راحتی می توانید عملیات مورد نظرتان را انجام دهید. در زیر به مراحل انجام فرایند چاپ با استفاده از کابل او تی جی اشاره می کنیم:

مرحله اول: آماده‌سازی

برای پرینت گرفتن بدون کامپیوتر و با استفاده از کابل otg ، موبایل شما باید از این کابل پشتیبانی کند.همچنین باید یک کابل رابط OTG داشته باشید و یک کابل یو.‌اس.‌بی برای اتصال به چاپگر تهیه کنید.

مرحله دوم: شناسایی در سیستم عامل

دومین مرحله در پرینت گرفتن با کابل او تی جی، این است که دستگاه را در سیستم عامل خود تعریف کنید. کابل otg را به دستگاه متصل کنید و سر دیگر آن را به موبایل خود وصل نمایید. در این حالت چاپگر ریکو به ‌طور خودکار توسط سیستم ‌عامل شناسایی می شود. اگر پرینتر قدیمی باشد و سیستم عامل قادر به شناسایی آن نباشد، ‌باید ابتدا عملیات شناسایی چاپگر در سیستم ‌عامل را به انجام برسانید. 

شما می توانید با نصب برخی از نرم افزارها تنظیمات مربوط به این کار را انجام داده و ضمن شناسایی چاپگر ریکو مورد نظر در سیستم عامل گوشی خود، عملیات پرینت گرفتن بدون کامپیوتر را انجام دهید. پس از انجام این کار، کابلOTG  را به دیوایس متصل کرده و یک ‌سر کابل usb را به چاپگر و سر دیگر آن را به به کابل OTG متصل کنید. 

در این مرحله گزینه ‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام امکانات متعددی را برای اتصال به چاپگر در اختیار شما قرار می ‌دهند. گزینه Nearby – USB یا Direct USB  را انتخاب کرده و پس از شناسایی چاپگر توسط برنامه، روی نام آن فشار دهید تا درایورهای موردنیاز به وسیله نرم‌افزار دانلود شده و چاپگر به دستگاه شما اضافه شود.

مرحله سوم: چاپ محتوا

پس از طی کردن مراحل ذکر شده، با استفاده از هر برنامه ای می ‌توانید با دسترسی به منو و انتخاب گزینه‌ چاپ، چاپگر PrinterShare  را انتخاب کرده و عملیات چاپ را انجام دهید. تعداد نسخه‌های چاپی، صفحات موردنظر برای چاپ، اندازه کاغذ، چاپ دو طرفه، افقی یا عمودی بودن صفحه و دیگر تنظیمات رایج پیش از عملیات چاپ از جمله مواردی هستند که می توانید در فرایند پرینت گرفتن بدون کامپیوتر تنظیم نمایید.

نمایندگی مجاز ریکو

نمایندگی مجاز ریکو ، مرکز رسمی و معتبر برای ارئه ی خدمات فروش و تعمیر محصولات ricoh به کاربران می باشد. این مرکز که تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند، تخصصی ترین خدمات را در حوزه فروش و تعمیرات ریکو به کاربران ارائه می دهد. 

این نمایندگی کلیه مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت را از سازمان ها مراکز مربوطه دریافت کرده و در نهایت صداقت و درستی فعالیت می کند. کارکنان این مجموعه، از بین مجرب ترین کارشناسان حوزه ی کاری خود انتخاب شده و از این رو خدمات بسیار با کیفیتی را به کاربران ارائه می دهند. 

همچنین شما عزیزان می توانید اطمینان داشته باشید که کلیه ی محصولات عرضه شده در این مرکز اورجینال بوده و با ضمانت نامه ی رسمی به فروش می رسند. ارائه ی مشاوره های تخصصی را می توان یکی از سرویس های ویژه ی نمایندگی مجاز ریکو به شمار آورد که توسط کارشناسان ارشد فروش و تعمیرات به کاربران ارائه می گردد.

3/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩