اشتراک گذاری

تعمیر دستگاه کپی کانن مدل ir8500

تعمیر دستگاه کپی کانن مدل ir8500، سرویس های دوره ای و تعمیر قطعات گوناگون این دستگاه را دربرمی گیرد. این دستگاه کپی علاوه بر اینکه به سرویس های مرتبط با مواد مصرفی مانند شارژ کارتریج نیاز دارد، مسلما در طول عمر خود نیز نیازمند تعمیرات خواهد شد. این موضوع به دلیل کارکرد بالا و کاربرد زیاد این چاپگر در امور مختلف می باشد. دستگاه کپی کانن ir8500 را می‌توان یکی از غول‌های دستگاه فتوکپی دانست. کانن یکی از شرکت‌های پیش‌رو در زمینه تولید چاپگرها می‌باشد.

کیفیت و تولید محصولات این شرکت، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده و تقریباً از سراسر جهان، مشتریان زیادی دارد. دستگاه کپی کانن ir8500 یکی از چاپگرهای پرکاربرد در واحدهای صنعتی و بزرگ است. استفاده از واژه غول در توصیف این دستگاه دور از اغراق نیست. وزن 400 کیلویی این دستگاه حجم زیادی به آن بخشیده که البته قابلیت‌های زیادی نیز در دورن آن قرار گرفته است.

تعمیر دستگاه کپی کانن مدل ir8500

خدمات تعمیر دستگاه کپی کانن مدل ir8500

این چاپگر یک دستگاه با کاربری سیاه و سفید است که توانایی کپی کردن 85 برگ در دقیقه را دارد. زمان گرم شدن این کپی 2 دقیقه بوده و برای اولین چاپ حدود 30 ثانیه زمان نیاز دارد. شاید عدم وجود قابلیت چاپ رنگی و فکس بزرگ‌ترین عیب های کپی کانن ir8500 باشد.

علاوه بر اینکه کارکرد زیاد و فرسودگی قطعات ممکن است تعمیراتی را برای این دستگاه عظیم کانن رقم زند، عوامل دیگری نیز می تواند در این امر دخیل باشند، برخی از این عوامل تخریب کننده عبارتند از: استفاده نامناسب از دستگاه، نوسانات برق، قرار دادن دستگاه در معرض نور خورشید، نفوذ رطوبت و گرد و غبار در این مطلب برخی از تعمیرات احتمالی دستگاه فوق بررسی می شود.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در کپی کانن مدل ir8500

شاید بارها برای شما نیز پیش آمده باشد که شاهد گیر کردن کاغذ در چاپگر باشید. رفع این مشکل به نظر آسان می آید، اما هرگونه اعمال ضربه جهت خارج کردن کاغذ گیر کرده ممکن است مشکلات زیادی را در سیستم داخلی دستگاه ایجاد کند، چرا که کاغذکش چاپگرهای امروزی بسیار حساس بوده و برعکس کشیدن کاغذ در خلاف حرکت غلطک می تواند سبب آسیب جدی به غلطک ها و از کارافتادگی کلی دستگاه شود. کاغذکش فتوکپی قطعه‌ایست که نقش ویژه‌ای در شروع فرآیند چاپ و انجام صحیح آن توسط چاپگرهای ir8500 و البته سایر پرینترها و کپی های مورد استفاده ی عموم دارد.

این قطعه، همانگونه که از نام آن پیداست، کاغذ مورد نیاز را در اختیار چاپگر قرار می‌دهد تا روند چاپ آغاز گردد. بدیهی است که در صورت خرابی این قطعه ی چاپگر، امکان مکش کاغذ از بین رفته و به تبع آن فرآیند چاپ انجام نخواهد شد. باید توجه داشت که گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی کانن مدل ir8500 لزوماً به معنای خرابی این بخش از دستگاه نیست. گیرکردن کاغذ در این دستگاه می تواند علل مختلفی داشته باشد که تشخیص درست این علت ها نیاز به بررسی تخصصی دستگاه دارد، بنابراین جهت تعمیر کپی ir8500 و رفع مشکلات کاغذکش با تعمیرکاران مجرب تماس حاصل نمایید.

تعمیر ‌برد پاور کپی ir8500 کانن

یکی از اصلی ترین اقدامات تعمیراتی در مبحث تعمیر دستگاه کپی کانن مدل ir8500 تعمیر برد پاور آن است، چرا که یکی از اساسی ترین قطعات موجود در دستگاه های کپی کانن، برد پاور می باشد. این قطعه، در فرآیند انتقال دستور از سیستم به دستگاه موثر بوده و خرابی آن عمل چاپ را با اختلال شدیدی روبه رو می کند. به طور کلی تامین انرژی در دستگاه کپی وظیفه ی قطعه ی برد پاور می باشد.

عواملی زیادی همچون ولتاژ برق بالا و استفاده ی بیش از حد از دستگاه می تواند موجب اختلالات این بخش شوند. بهتر است تشخیص تعویض یا تعمیر برد پاور کپی کانن را به دست تعمیرکاران متخصص بسپارید. اگر قطعات موجود و یا خود برد پاور دچار شکستگی شده باشند، لازم است این قطعه را با نمونه های اورجینال جایگزین کنید.  در این زمان تنها راه بازگرداندن کیفیت اولیه به دستگاه تعویض برد پاور می باشد. تیم تعمیراتی واحد تعمیرات دستگاه کپی کانن تمامی تلاش خود را برای ترمیم و تعمیر قطعات به کار می بندند و شما را در مسیر  تعمیر دستگاه کپی کانن مدل ir8500  یاری می نمایند. در صورتی که تعمیرات قطعه امکان پذیر نباشد، آن را با نمونه های اصلی همان قطعه جایگزین می کنند.

خدمات نمایندگی کانن در این مقاله

تعمیر بلید دستگاه کپی ir8500 کانن

بلید یکی از  قطعات اصلی در ساختار دستگاه های کپی کانن است. این قطعه در واقع یک پلاستیک الکتریکی خنثی می باشد. بلید پس از انجام عملیات چاپ، تونر مازاد باقی مانده بر روی گیرنده نوری یا درام را (وظیفه درام انتقال تونر بر روی کاغذ است) پاک می کند تا در پرینت بعدی این تونرها بر روی کاغذ ریخته نشوند، به عبارتی دیگر بلید دستگاه کپی کانن مدل ir8500 کمک می کند تا تونرها، به درون مخزن مخصوصی منتقل شوند. خرابی در این بخش می تواند عملکرد کلی دستگاه را مختل کند، بنابراین اکیدا توصیه می شود اقدامات مرتبط با تعمیرات کپی ir8500 کانن را به دست تعمیرکاران و متخصصان حرفه ای بسپارید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی در راستای تعمیر، ترمیم و انواع سرویس محصولات معیوب کمپانی های مطرح دنیا خدمت رسانی می نماید. این مرکز درگاهی معتبر و ایمن جهت رفع مشکلات و اختلالات کارکردی انواع مختلف دستگاه های کپی با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و به کارگیری کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای بوده و در مسیر بازیابی عملکرد صحیح دستگاه کپی کاربران را یاری می نماید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩