اشتراک گذاری

نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

امروزه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی امری بسیار مهم است. چرا که کارتریج به عنوان یکی از قطعات اصلی پرینتر شناخته شده و تقلبی بودن آن می تواند آسیب های جدی به دستگاه وارد کند. با توجه به اینکه کارتریج منبع تامین کننده رنگ پرینتر است، در صورتی که اصل نباشد، می تواند کیفیت چاپ را کاهش داده و قطعات داخلی آن را با مشکل روبرو کند. در این مبحث قصد داریم به نحوه تشخیص کارتریج اصل اشاره کنیم. مارا تا پایان دنبال نمایید.

میتوانید جهت شارژ کارتریج دستگاه خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود: چگونه زمان مناسب شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟

روش های شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

به منظور شناسایی کارتریج اصل از تقلبی لازم است به موارد زیر توجه کنید. این موارد از قرار زیر هستند:

1. بررسی برچسب امنیتی کارتریج و شماره سریال حک شده روی آن

یکی از روش های تشخیص کارتریج اصل، وجود برچسب امنیتی و شماره سریال حک شده روی بسته بندی آن است. با خرید کارتریج روی جعبه آن می توانید برچسب امنیتی را مشاهده کرده که با تغییر جهت جعبه، رنگ آن نیز تغییر می کند.

علاوه بر برچسب امنیتی، می توانید از شماره سریال حک شده روی جعبه کارتریج نیز از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به این صورت که شماره سریال را در وب سایت رسمی شرکت تولید کننده کارتریج جستجوکرده و استعلام اصل یا تقلبی بودن محصول را از آن دریافت کنید.

به این ترتیب اولین روشی که برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن کارتریج مورد استفاده قرار می گیرد، وجود برچسب امنیتی و شماره سریال حک شده روی جعبه آن است. در صورتی که کارتریج خریداری شده فاقد یکی از این موارد باشد، به معنای این است که محصول تقلبی است.

2. توجه به نوع بسته بندی کارتریج یکی از روش های شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

به منظور شناسایی کارتریج اصل از تقلبی، باید به نوع بسته بندی محصول در هنگام خرید توجه کافی کنید. در صورتی که کارتریج اورجینال باشد، بسته بندی آن باکیفیت و محکم است. به این ترتیب اگر در هنگام خرید مشاهده کردید که بسته بندی کارتریج اصولی نبوده و دچار آسیب دیدگی شده، باید به اصل بودن آن شک کنید.

3. توجه به قیمت کارتریج 

در صورتی که زمان خرید کارتریج مشاهده کردید قیمت آن بسیار ارزان است، باید به اصل بودن آن شک کنید. گمان نکنید که با خرید یک کارتریج بسیار ارزان قیمت، برد کرده اید. بلکه به علت خرید محصول تقلبی قیمت آن بسیار ارزان است. به این ترتیب توصیه می شود در هنگام تهیه کارتریج بیشتر از آنکه به قیمت آن توجه کنید، باید به اصل بودن آن دقت کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد: خطای عدم شناسایی کارتریج

4. استفاده از نرم افزار احراز هویت جهت شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

از دیگر روش هایی که می توانید برای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی انجام دهید، استفاده از نرم افزار احراز هویت است. شما می توانید با نصب نرم افزار احراز هویت برند خریداری شده روی گوشی خود، بارکد روی جعبه را اسکن کرده و منتظر بمانید که اصل یا تقلبی بودن آن را اعلام کند.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =