اشتراک گذاری

چرا پرینتر نصفه پرینت می گیرد؟

اگر از کاربران همیشگی پرینتر های زیراکس و یا سایر برندهای موجود در بازار باشید؛ به طور حتم تا به حال با مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر رو به رو شده اید. این مشکل دلایل متعددی دارد که باید طی مراحل عیب یابی شناسایی شوند. گاهی کاربر با پیدایش مشکل چاپ نصفه در پرینتر تنها اقدام به دوباره پرینت گرفتن سند مورد نظر می کند. این موضوع می تواند کلافه کننده باشد و باعث به هدر رفتن کاغذهای مصرفی شود. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا به شما بگوییم چگونه باید با چاپ نصفه ی پرینتر مبارزه کنید.

دلایل اصلی پیدایش مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر

مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر می تواند دارای دلایل کلی و جزیی بسیاری باشد. اما اصلی ترین دلیل این معضل خرابی کارتریج پرینتر است. کارتریج قطعه ی بسیار حساسی است که در صورت خرابی اختلالات ریز و درشت بسیاری را در پرینتر ایجاد می کند. یک خراش کوچک بر روی بدنه ی کارتریج می تواند باعث افت کیفیت چاپ پرینتر شود. طریقه ی جاسازی درست کاغذهای مصرفی در سینی تغذیه ی کاغذ پرینتر نیز موضوع با اهمیتی است که باید به آن دقت داشته باشید. به هر حال مشکل هر چه باشد در نمایندگی رسمی زیراکس قابل حل است.

نصفه پرینت گرفتن پرینتر

راهکارهای مبارزه با معضل چاپ نصفه در پرینتر

مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر را با استفاده از راهکارهای زیر برطرف سازید. فراموش نکنید که طی انجام هر یک از این راه حل ها دقت و ظرافت کاری بالایی به خرج دهید. چراکه چاپ نصفه در پرینتر به اجزای حساس و آسیب پذیری در سیستم ارتباط پیدا می کند.

تنظیم دوباره ی سایز برگه در پرینتر

تنظیمات مرتبط با سایز برگه اولین گام برای رفع مشکل چاپ نصفه در پرینتر است. بسیاری از پرینترهای امروزی دارای صفحه نمایش هستند. در این صورت به راحتی با چند انتخاب ساده میان سایزهای موجود، سیستم را طبق آنچه که باید انجام شود، تنظیم کنید. اگر پرینتر مورد نظر دارای صفحه نمایش مجزا نمی باشد، باید توسط رایانه ی متصل شده به پرینتر و درایور مخصوص چاپگر نسبت به تنظیم دوباره ی سایز برگه اقدام کنید. در این راستا همواره می توانید از راهنمایی های تلفنی کارشناسان نمایندگی رسمی زیراکس نیز بهره مند شوید.

باز کردن بسته بندی های کارتریج

اگر مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر با تعویض کارتریج سیستم به وجود آمده است، باید وضعیت ساختاری کارتریج جدید را بررسی کنید. به آرامی آن را از جای اصلی خود بیرون بکشید و دور تا دور کارتریج را چک کنید. بسته بندی ها و نوارهای باریکی که معمولا از چشم کاربر به دور می مانند، باید حتما از اطراف کارتریج و اجزای فلزی آن باز شوند. این نوارها در اکثر مواقع جلودار برقراری اتصالات کارتریج با پرینتر می شوند.

جا زدن دوباره ی کارتریج

در برخی مواقع کارتریج بر اثر بی احتیاطی کاربر به درستی درون پرینتر جا نمی گیرد. این مسئله در پیدایش مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر زیراکس و یا هر برند دیگری دست دارد. درون پرینتر بخش هایی قرار دارد که اگر کارتریج به آن ها اتصال کامل نداشته باشد، چاپ نصفه پرینتر امری طبیعی خواهد بود.

بنابراین حتی اگر از نبود بسته بندی های اطراف کارتریج اطمینان دارید نیز کارتریج را بیرون بکشید و بار دیگر درون پرینتر جاسازی نمایید. این جاسازی یک صدای کلیک مانند هم خواهد داشت. به این صدای ست شدن دقت کنید تا با خیالی آسوده بتوانید بار دیگر دستورات چاپ را به پرینتر ارسال کرده و توقع چاپ بدون نقص اسناد را داشته باشید.

سرویس دهی پرینتر

اگر یک شی خارجی به درون پرینتر راه بیابد، می بایست منتظر پیدایش نصفه چاپ کردن پرینتر باشید. پرینترهای لیزری با وجود یونیت لیزر، ساختار یک پرینت را شکل می دهند. زمانی که جلوی تابش لیزر به ذرات تونر گرفته می شود، برگه های حاصل از چاپ نصفه در پرینتر نمایان می گردند.

با استفاده از سرویس های دوره ای نمایندگی رسمی زیراکس کارایی پرینترهای زیراکس را بازیابی کنید. نمایندگی رسمی زیراکس مجموعه ای فوق تخصصی است که قادر به ترمیم و تعمیر انواع و اقسام پرینترهای زیراکس در بالاترین سطح کیفی ممکن می باشد.

 

Rate this post