اشتراک گذاری

روش های جلوگیری از پخش شدن جوهر در پرینتر

پخش شدن جوهر در پرینتر یک تجربه ناخوشایند است که برای بعضی از کاربران اتفاق می افتد. اگر جوهر چاپگر در معرض رطوبت قرار گیرد، باعث لکه دار شدن کاغذها شده و کیفیت چاپ را کاهش می دهد. چنانچه شما نیز با این چالش دست و پنجه نرم می کنید، این مقاله را از دست ندید؛ زیرا بر آن شده ایم که راه کارهای پیشگیری از پخش شدن جوهر در چاپگر را بیان کنیم.

پخش شدن جوهر در پرینتر

روش های جلوگیری از پخش شدن جوهر در پرینتر

  • از جوهرهای مرغوب استفاده کنید

در فرآیند چاپ، تهیه جوهر بیشترین میزان هزینه را به کاربر تحمیل می کند. به همین دلیل بعضی از افراد برای که هزینه های جاری خود را کاهش دهند، مواد ارزان قیمت و بی کیفیت را خریداری می نمایند. حتی در مواردی اقدام به تهیه مواد مصرفی بدون مارک و بی نام و نشان می کنند که نتیجه ای جز پخش شدن جوهر در پرینتر را به همراه ندارد.

جوهرهای نامرغوب و بی کیفیت سیستم انتقال کارتریج را مختل کرده و با مقدار مناسب روی کاغذ قرار نمی گیرند و منجر به لکه دار شدن آن می شوند. بنابراین سعی کنید که همواره از مواد درجه یک استفاده نمایید. البته لازم نیست که بودجه زیادی را صرف تهیه کارتریج های OEM کنید، بلکه تنها کافیست که خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید. در صورت مشاهده هرگونه مشکل در چاپگر خود، برای تعمیر پرینتر باید به مراز تعمیراتی معتبر نیز مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: چرا کارتریج در پرینتر شناسایی نمی شود ؟

  • زمان کافی را برای خشک شدن جوهر بر روی کاغذهای چاپ شده در نظر بگیرید

در اکثر مواقع لکه دار شدن برگه ها به این دلیل پیش می آید که افراد بلافاصله پس از اتمام چاپ از کاغذ استفاده می کنند و اجازه نمی دهند که جوهر آن خشک شود. شاید تعجب کنید، اما جوهرهای مرغوب و درجه یک به وقت بیشتری برای خشک شدن احتیاج دارند.

مدت زمان خشک شدن با توجه به نوع جوهر مصرفی و مدل چاپگر از چند ساعت تا چندین روز متغیر است. به عنوان مثال برای کاغذهای چاپ شده فقط چند ساعت زمان کافی است؛ در حالی که این مدت برای عکس ها گاهی به یک شبانه روز نیز می رسد.

  • جوهر سازگار با کاغذ را خریداری کنید

از جمله عواملی که باعث می شود صحنه ناخوشایند و زشت لکه ها را بر روی کاغذهای چاپ شده ببینید، این است که جوهر و کاغذ چاپ با هم سازگار نیستند. گاهی به خاطر صرفه جویی در هزینه ها می کوشید که یا کاغذ و یا جوهر را از نوع ارزان تر تهیه کنید. درست در همینجاست که با پخش شدن جوهر در پرینتر مواجه شده و تمام زحماتتان به هدر می رود.

بهتر است قبل از انتخاب این تجهیزات تحقیق کنید و از منابع معتبر کمک بگیرید، تا مناسب‌ ترین ترکیب را بیابید. همچنین می توانید انواع مختلف کاغذ و جوهر را امتحان کنید و ببینید که از کدام بهترین نتیجه را می گیرید؛ البته این روش ممکن است که کمی وقت گیر باشد.

خوشبختانه امروزه انواعی از کاغذ در بازار مصرف وجود دارد که دارای پوشش هایی هستند که مانع از پخش شدن جوهر می گردد. با خریداری این نوع از کاغذها از شر لکه های بد منظره و کثیف رها خواهید شد.

  • از تثبیت کننده ها استفاده کنید

به کار بردن تثبیت کننده ها علی الخصوص در مواقعی که از کاغذهای ویژه عکاسی استفاده نکرده باشید، نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد لکه روی کاغذ دارد. در حال حاضر انواع مختلفی تثبیت کننده تولید و روانه بازار شده است که سطح رویی عکس را پوشانده و از تماس جوهر با آب پیشگیری می کنند. در صورتی که به این مواد دسترسی نداشتید، می توانید از مواد جایگزینی همچون اسپری مو، لاک بیرنگ و غیره برای ممانعت از پخش شدن جوهر در پرینتر استفاده نمایید.‌

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: تنظیم سایز کاغذ در پرینتر

  • تنظیمات چاپگر خود را تغییر دهید

هنگامی که اقدام به خریدن یک پرینتر جدید می کنید، تنظیماتی به صورت پیش فرض روی آن وجود دارد. این تنظیمات امن ترین و بهترین گزینه برای عملکرد صحیح دستگاه هستند و نیازهای روزمره شما را برطرف می کنند. چنانچه این تنظیمات را عوض نکنید و در عین حال از جوهر توصیه شده برای مدل پرینتر خود استفاده نمایید، هیچ گاه یا مشکل پخش شدن جوهر در چاپگر روبرو نخواهید شد.

حال اگر تمایل داشته باشید که مواد مصرفی چاپگر را تغییر دهید، لازم است که تنظیمات دستگاه را متناسب با متریالی که به کار می برید، مجددا اعمال کنید.

4/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =