اشتراک گذاری

چگونه کارتریج مناسب پرینتر زیراکس را انتخاب کنیم؟

نکات مهم در ارتباط با خرید یک کارتریج مناسب پرینتر یکی از موارد مهمی است که برای کاربران پرینتر های مختلف از جمله برند زیراکس مطرح می شود. در این خصوص موارد و سوالاتی وجود دارد که باید در زمان خرید و انتخاب کارتریج متناسب با پرینتر در نظر داشت.

کارتریج یکی از مهم ترین قطعات یک پرینتر است که عملیات چاپ و پرینت به آن بستگی دارد. کارتریج یک قطعه مصرفی است و باید بعد از گذشت مدتی، تعویض شود. ابتدا این امکان وجود دارد که کارتریج با تونر یا جوهر مناسب شارژ شود. اما بعد از چند بار شارژ شدن، دیگر امکان شارژ مجدد وجود ندارد و باید آن را با یک نمونه جدید تعویض کرد. این که چه تعداد دفعاتی امکان شارژ کارتریج مورد نظر وجود دارد، به مدل کارتریج و پرینتر مورد نظر بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله تعویض کارتریج پرینتر زیراکس مراجعه کنید. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پرینتر های زیراکس یا دیگر مدل ها مطرح می شود این است که چطور می توان کارتریج مناسب پرینتر را انتخاب کرد. در پاسخ به این سوال، ما در ادامه به بررسی موارد مهمی که در هنگام انتخاب و خرید یک کارتریج مناسب نیاز است، می پردازیم.

کارتریج مناسب پرینتر

به صورت کلی در زمان انتخاب کارتریج مناسب پرینتر به چه مواردی باید توجه کرد؟

برای انتخاب یک کارتریج مناسب برای پرینتر زیراکس خود، اول از همه نوع دستگاه را باید در نظر بگیرید. پرینتر ها به انواع لیزری و جوهر افشان دسته بندی می شوند و هر یک نیز کارتریج مخصوص به خود را می طلبد. بنابراین اولین موضوع انتخاب یک کارتریج سازگار با مدل و نوع دستگاه است. در مرحله بعد باید رنگی بودن یا سیاه و سفید بودن پرینتر را مد نظر قرار داده و بر این اساس کارتریج خود را انتخاب کنید. نکته دیگر انتخاب بین یک کارتریج XL و یک کارتریج استاندارد است.

علاوه بر این، خرید و انتخاب بین کارتریج های سازگار یا انواع بازسازی شده موضوع دیگری است که باید در زمان خرید کارتریج متناسب با پرینتر در نظر داشت. انتخاب کارتریج های رنگی مجزا یا همگی در یک کارتریج یکسان است. در نهایت نیز باید به نکات دیگری از جمله برند و کیفیت کارتریج، ضمانت محصول، تعداد دفعات شارژ کارتریج و مواردی از این قبیل توجه داشته باشید. هر یک از این گزینه ها، می تواند در مسیر انتخاب و خرید یک کارتریج مناسب پرینتر تاثیر زیادی داشته باشد.

منظور از خرید کارتریج سازگار با دستگاه چیست؟

پرینتر های مختلف، ساختار ها و مشخصات مخصوص به خود را دارند و به همین دلیل نیز انتخاب یک کارتریج متناسب با پرینتر اهمیت زیادی دارد. اول از همه، مدل جوهر افشان بودن یا لیزری بودن پرینتر را در نظر بگیرید. این مورد خصوصا در ارتباط پرینتر های جوهر افشان حائز اهمیت است. این پرینتر ها به دلیل مشخصه های اختصاصی، هر کدام به یک کارتریج مخصوص نیاز دارد. باید با توجه به این که نوع و مدل پرینتر چیست و چه تکنولوژی در آن به کار رفته است، یک کارتریج مناسب پرینتر مورد نظر را خریداری کرد.

کارتریج XL برای خرید بهتر است یا کارتریج استاندارد؟

مورد مهم دیگری که در زمان خرید و انتخاب کارتریج مناسب پرینتر باید در نظر داشت، انتخاب بین کارتریج های استاندارد و کارتریج های XL است. انتخاب بین این دو مدل بسته به نوع کارایی و استفاده از دستگاه مورد نظر دارد. اگر میزان پرینت هایی که با دستگاه انجام می شود، زیاد باشد بهتر است از نمونه های XL استفاده شود. اما در صورتی که کاربرد دستگاه در حد مصارف خانگی است و پرینت های زیادی با آن گرفته نمی شود، کارتریج های استاندارد بسیار گزینه بهتر و مقرون به صرفه تری خواهد بود.

بین کارتریج های سازگار و بازسازی شده کدام مورد را باید در نظر گرفت؟

برای بسیاری این سوال مطرح می شود که چه تفاوتی میان این دو دسته از کارتریج ها وجود دارد و در زمان خرید یک کارتریج، کدام مورد گزینه بهتری خواهد بود؟ کارتریج های سازگار در واقع آن دسته از کارتریج هایی هستند که به صورت اورجینال درون خود شرکت سازنده ساخته شده است. این کارتریج ها در واقع نمونه های اصلی هستند. اما در مقابل، کارتریج های بازسازی شده آن مدل از کارتریج هایی هستند که در بیرون از کارخانه اصلی، بازسازی شده و شارژ می شوند.

در واقع این مدل ها آن دسته از کارتریج های خالی شده و تعویض شده ای هستند که مجددا بازسازی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. این که از کدام مدل استفاده کنید و کارتریج مناسب پرینتر شما کدام یک از این نمونه ها است، به خود شما بستگی دارد، چرا که مدل های بازسازی شده مقرون به صرفه تر اند. اما قاعدتا نمونه های اصلی و سازگار، می توانند گزینه بهتری برای پرینتر مورد نظر باشند.

چه موارد دیگری را باید در زمان خرید و انتخاب کارتریج مناسب پرینتر در نظر داشت؟

در ادامه برای ارائه یک راهنمای دقیق تر در خصوص راهنمای خرید پرینتر با کارتریج، باید به موارد دیگری نیز اشاره کنیم. یکی از این نکات، انتخاب بین خرید کارتریج های مجزا یا به صورت پک است. پرینتر های رنگی، این قابلیت را دارند که کارتریج ها را به صورت مجزا برای آن ها خریداری کنید یا این که به صورت یک پک کامل و یک جا؛ کارتریج ها خریداری شوند.

برای انتخاب بین این دو، نکته مهم باز هم میزان استفاده و کار با دستگاه است. اگر از دستگاه خود به صورت مداوم و طولانی مدت استفاده می کنید، کارتریج هایی که به صورت پک هستند گزینه مقرون به صرفه تری است. اما در مقابل اگر زیاد از دستگاه استفاده نمی کنید، بهتر است کارتریج های مجزا را در نظر داشته باشید. به این ترتیب در صورت تمام شدن یا خشک شدن یکی از رنگ ها، می توان تنها آن را شارژ یا تعویض کرد. این امر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در نهایت در زمان خرید کارتریج مناسب پرینتر خود، به ضمانت نامه و کیفیت محصولی که می خرید توجه داشته باشید. خرید و استفاده از کارتریج های نامرغوب و بی کیفیت می تواند به شدت روی کارایی و دوام پرینتر مورد نظر تاثیر داشته باشد و همچنین از تعمیر پرینتر جلوگیری نماید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩