اشتراک گذاری

مشکلات رایج کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا

شایع ترین مشکلات کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا ، معمولا مرتبط با درام است. هر درام دارای یک تیغه ی پاک کننده و یا وایپر بلید می باشد که تونرهای اضافی را از سطح و نیز از روی کاغذ و کمربند انتقالی که همان ترنسفر بلت می باشد، کنار می زند. هنگامی که یونیت درام (OPC) و اجزای آن از کارکرد اصلی خود دور مانده و دارای شرایط مطلوبی نباشند، کیفیت چاپ به خطر افتاده و کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا با مشکل روبه رو می شود.

دسته ای دیگر از رایج ترین مشکلات پرینتر که برای کارتریج تونر پرینتر Konica Minolta اتفاق می ‎افتد ،ممکن است مربوط به وایپر بلید باشد. پس از اینکه تصویر از درام به کاغذ یا به تسمه ی انتقال، منتقل می‎شود. مقداری تونر ضایعاتی در سطح درام‎ها وجود دارد که باید قبل از عملیات بعدی درام تمیز شود. کار وایپر بلید، جمع آوری و تمیز کردن تونرهای پس مانده از سطح درام‎ و انتقال آن به مخزن تونرهای ضایعاتی است که گاهی ممکن است به دلیل حجم کاری بالا عملکردش مختل شود.

مشکلات رایج کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا

انواع مشکلات رایج کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا

در این بخش به شناسایی رایج ترین مشکلات کارتریج تونر پرینتر Konica Minolta می پردازیم.

وجود خط عمودی مستقیم و بسیار نازک در تمام طول صفحه

این علامت نشانه ی یک درام خراشیده شده است، این اتفاق ممکن است در اثر برخورد با یک جسم خارجی ایجاد شده باشد و یا می تواند ناشی از تونر روی وایپر بلید باشد که در زمان چرخش اطراف درام را به شکل یک حلقه خراش یافته باشد.

نقاطی که در جای جای صفحه تکرار یابد

این علامت نشان دهنده ی آن است که یک خراش روی سطح درام قرار دارد که به اصطلاح “پین هول” (pinhole) گفته می شود و عامل اصلی ایجاد نقاط بی دلیل بر روی صفحه بوده و کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا را با اختلال روبه رو می نماید. برخی از این پین هول ها ممکن است توسط خشک شدن تونر روی درام پدیدار شوند که می توان با یک پنبه و الکل آن را تمیز نمود.

یک خط نازک در انتهای صفحه

این مشکل که یکی از متداول ترین مشکلات مرتبط با کارتریج تونر پرینتر کمپانی کونیکا مینولتا می باشد، به دلیل وجود یک بریدگی در بلید است. این مشکل می تواند کارکرد اصلی کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا را از بین ببرد. در این حالت بلید قادر به جمع آوری و تمیز کردن تونر از سطح دارم نبوده و علامت هایی در پایین صفحه ایجاد می شود.

لکه های تونر در سراسر صفحه

این لکه ها که در سراسر صفحه به طور عمودی به یکدیگر متصل می باشند، به علت آسیبی پدیدار می شوند که درام با قرارگرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید به مدت طولانی متحمل شده است.

نرم کار نکردن بلید، باعث گیر کردن درام می‎ شود

وایپر بلید به طور مداوم به درام فشار وارد می ‎کند. اگر بلید نرم کار نکند، به درام می ‎چسبد و در همان مسیر حرکت می‎ کند و کارتریج تونر کونیکا مینولتا با مشکل روبه رو می شود. در این حالت، فشار زیادی به درام اعمال می‎ شود و اغلب به طور کامل گیر می ‎کند و یا نیازمند نیروی بسیار زیادی برای چرخیدن می شود. به طور کلی این حالت با سر و صدای زیاد پرینتر همراه است، چرا که خوشبختانه پرینتر یک کلاچ برای جلوگیری از گیر افتادن دنده‎ ها و آسیب بیشتر دارد.

صفحه چاپ شده خاکستری

اگر وایپر بلید برای تمیز کردن تونر باقی مانده از روی درام، فشار کافی به آن وارد نکند، تبعات آن در دور بعدی چاپ مشاهده می‎شود و کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا با مشکل روبه رو می گردد. این چاپ خاکستری اغلب به این دلیل رخ می دهد که وایپر بلید به درستی در محل نصب نشده است. این مشکل همچنین ممکن است توسط یک وایپر بلید قدیمی‎ که به مرور زمان سفت شده است، ایجاد شود و عملکرد اصلی کارتریج تونر پرینتر Konica Minolta را مختل سازد.

یک وایپر بلید سفت فشار زیادی به سطح درام وارد نمی‎کند و باعث ایجاد اشکال در جمع آوری تونر باقی مانده می‎شود. یکی از نشانه ‎های کهنه شدن وایپر بلید، وجود یک هاله زرد رنگ روی پلاستیک آن می باشد.

خطوط نازک در صفحه که فاصله‎ای مساوی از یکدیگر دارند

اگر این خطوط نازک به اندازه محیط پیرامون درام از هم فاصله داشته باشند، وایپر بلید، پوشش درام را خراش داده است. این امر به طور کلی در دوره های زمانی که وایپر بلید بر روی درام در حالت استراحت است ( زمانی که از پرینتر استفاده نمی‎کنید) رخ می‎دهد. گرما نیز می‎تواند باعث این مشکل  شود و عملکرد کارتریج پرینتر کمپانی کونیکا مینولتا را مختل سازد.

راه حل های رفع مشکلات رایج کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا

همان طور که پیش از این ذکر شد، بیشترین مشکلات ایجاد شده در کارتریج تونر پرینتر کونیکا مینولتا مرتبط با درام و وایپر بلید می باشد که در اکثر مواقع نیازمند به تخصص ویژه در تعمیرات پرینتر ، تعویض و حتی تمیزکاری این دو بخش برای رفع مشکلات کارتریج تونر پرینتر کمپانی کونیکا مینولتا است.

تعمیرات کونیکا مینولتا

مشکلات کارتریج کونیکا مینولتا از عمده ترین مشکلات پرینترهای کمپانی کونیکا مینولتا می باشند که در اکثر مواقع نیازمند تخصص ویژه در تصحیح کارکرد پرینترهای این برند دارد. ما در مرکز نمایندگی کونیکا مینولتا با ارائه ی انواع آموزش ها و مقالات، به شناسایی مشکلات و عیب یابی پرینترهای کونیکا مینولتا جهت راهنمایی کاربران این کمپانی می پردازیم. همچنین با تکیه بر دانش و تخصص تعمیرکاران و مهندسان ارشد خود و با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته ، به روزترین و با کیفیت ترین خدمات را در واحد تعمیرات کونیکا مینولتا ارائه می دهیم.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩