اشتراک گذاری

علت چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

یکی از مشکلاتی که کاربران آن را در هنگام مراجعه به نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا بیان کرده اند، چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی است. اگر شما هم با این اتفاق مواجه شده اید، باید بدانید این مشکل شاید برای اولین بار یک مشکل جدی نباشد اما اگر بارها با مچاله شدن کاغذ مواجه شوید نیاز است که دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. اما به راستی علت چروک شدن کاغذ در فتوکپی چیست؟ برای پاسخ دادن به این سوأل سراغ تکنسین های تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا رفتیم و براساس تجربیات آنان مطالبی را گردآوری کردیم.

چروک شدن کاغذ دلایل مختلفی دارد. از کاغذ و نوع آن گرفته تا مشکلات سخت افزاری دستگاه، همه می توانند باعث جمع شدن یا مچاله شدن کاغذ شوند. زمانی که شما دستور چاپ یا کپی یک سند را می دهید قطعات مختلفی این فرآیند را آغاز و طی می کنند. ابتدا کاغذ از دستگاه کشیده شده سپس توسط قطعاتی مانند لیزر، کارتریج، مگنت و درام، تصویر مورد نظر به سطح کاغذ منتقل شده و در نهایت کاغذ از دستگاه خارج می شود. اما در این میان ممکن است خرابی یکی از قطعات باعث مچاله شدن کاغذ شود. البته همیشه مشکل از قطعات نیست بلکه گاهی باید علت مشکل را از نوع کاغذ جستجو کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1620″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

دلایل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

همانگونه گفتم دلایلی که بر مچاله شدن کاغذ تأثیر دارند در دو بخش کاغذ و ایراد در سخت افزار دستگاه خلاصه می شوند. اولین مورد عدم تطابق سایز کاغذ با ظرفیت دستگاه است. مناسب نبودن سایز کاغذ وارد شده به دستگاه، یکی از رایج ترین دلایلی است که منجر به گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی می شود. جنس کاغذ نیز می تواند باعث جمع شدن آن در دستگاه کپی شود.

اگر کاغذ بیش از اندازه نازک یا ضخیم باشد هنگام عبور از مسیر مچاله می شود. از دیگر دلایل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی، مرطوب بودن کاغذ است. رطوبت کاغذ موجب انعطاف بیش از حد کاغذ شده و باعث جمع شدن آن می شود. اما فرسودگی قطعات سخت افزاری نیز در بروز این مشکل بی تأثیر نیست. فرسودگی غلطک دستگاه کپی و عدم کارکرد صحیح آن، چسبناک بودن رولر ها و خرابی درام از مهمترین ایرادات سخت افزاری است که باعث چروک شدن کاغذ می شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

رفع مشکل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

برای رفع این مشکل بهتر است ابتدا نوع و سایز کاغذ را بررسی کنید. در ابتدا سعی کنید کاغذی را در دستگاه قرار ندهید. قرار دادن کاغذ در دستگاه ممکن است به بدتر شدن مشکل بیانجامد. در مرحله بعد ابعاد و ضخامت کاغذ را متناسب با ظرفیت دستگاه تنظیم کنید. همانطور که گفتیم مرطوب بودن کاغذ نیز می تواند باعث چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی شود. بنابراین از این نظر نیز کاغذها را بررسی کنید. در صورتی که با بررسی این موارد و انجام اقدامات لازم، مشکل برطرف نشود، باید متخصصان تعمیر دستگاه کپی را مطلع کرده تا با بررسی قطعات فتوکپی، مشکل را برطرف کنند. تعمیر و تعویض پیکاپ رولر، کارتریج، درام یا سنسورهای تشخیص کاغذ از مهمترین اقداماتی است که در این زمینه انجام می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا؛ تجربه خدماتی باکیفیت

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا با واحدهای تخصصی خود آماده پاسخگویی به موقع به کاربران گرامی است. چنانچه از دستگاه های کپی کونیکا مینولتا استفاده می کنید، می توانید سرویس های مورد نیاز دستگاه کپی از جمله شارژ کارتریج، تعویض درام کپی ، تعمیر لیزر، تعمیر پیکاپ رولر، تعمیر فیوزینگ، تعویض دولوپر، تعمیر مین برد دستگاه کپی و غیره را به تکنسین های باتجربه این مرکز بسپارید. این نمایندگی باکیفیت ترین خدمات را به مشتریان ارائه می کند و جهت اطمینان خاطر مشتریان، تمامی خدمات خود را برای آنان گارانتی می کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”blog_cards” carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84″][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩