اشتراک گذاری

آموزش اتصال گوشی به پرینتر

یکی از موارد مهمی که کاربران به آن نیاز دارند، امکان اتصال گوشی به پرینتر است. برای انجام این کار، راه حل های زیادی وجود دارد که با دنبال کردن هر یک از آن ها می توان به راحتی تلفن همراه را به پرینتر مورد نظر وصل کرد و فایل ها و تصاویر مورد نیاز را پرینت گرفت.

کاربرانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، قطعا مدارک، اسناد و تصاویر متعدد و مهمی نیز در این دستگاه ها دارند. برای بسیاری از آن ها، این که بتوانند به راحتی و بدون دردسر، هر آن چه که روی دستگاه خود دارند را پرینت گرفته و چاپ کنند اهمیت بسیار بالایی دارد.

آن ها ترجیح می دهند تا به راحتی، موبایل هوشمند خود را به یک پرینتر وصل کرده و تمامی اطلاعات و اسنادی که مد نظر دارند را پرینت بگیرند. اما گاهی اوقات در اجرا و پیشبرد این پروسه مشکلاتی به وجود می آید و برخی از کاربران گوشی هوشمند، در خصوص نحوه اتصال گوشی به پرینتر، سوالاتی دارند. در این جا با بررسی راه های وصل شدن گوشی به پرینتر، سعی می کنیم تا حدودی ابهامات موجود در این خصوص را برطرف کنیم.

اتصال گوشی به پرینتر

راه های اتصال گوشی به پرینتر

به صورت کلی راه های مختلفی برای برقراری این اتصال و ارتباط بین پرینتر و دستگاه تلفن همراه وجود دارد. می توان از کابل برای برقراری ارتباط استفاده کرد یا این که به صورت بی سیم و از طریق برخی تنظیمات یا برنامه ها، اتصال گوشی به پرینتر را انجام داد. در ادامه با جزئیات بیشتری از چرا و چگونگی وصل شدن گوشی به پرینتر مطلع خواهیم شد.

استفاده از برنامه های خود دستگاه

یکی از راه های برقراری این ارتباط، وصل شدن تلفن همراه از طریق برنامه های مخصوص پرینت به دستگاه پرینتر مورد نظر است. در گوشی های اندرویدی، یک سری برنامه ها وجود دارد که از پرینت پشتیبانی کرده و امکان پرینت گرفتن را برای کاربران فراهم می کند. در منوی این برنامه ها گزینه ای برای پرینت گرفتن وجود دارد که می توان با استفاده از آن، از تصویر یا مدرک مورد نظر پرینت گرفت. بخش های مختلفی نظیر گالری، اکسل، ورد و … به صورت مستقیم امکان پرینت گرفتن و اتصال گوشی به پرینتر را فراهم می کنند.

چگونگی اتصال تلفن همراه به پرینتر با کابل

راه دیگری که برای اتصالی راحت و بی دردسر می توان از آن استفاده کرد، استفاده از برخی کابل ها جهت برقراری این اتصال و ارتباط است. کابل USB و OTG از جمله کابل هایی است که می توان برای اتصال گوشی به پرینتر استفاده کرد. با استفاده از این کابل ها می توان مستقیما فایل ها و عکس هایی که روی گوشی ذخیره شده است را به پرینتر منتقل کرد و از آن ها پرینت گرفت. کابل USB یکی از راحت ترین و مستقیم ترین مسیر ها برای این اتصال است.

 البته یک نکته در خصوص استفاده از کابل او تی جی باید در نظر گرفته شود، آن هم این است که برای استفاده از قابلیت این کابل، نیاز به نصب یک نرم افزار به نام Print share روی گوشی مورد نظر است. سپس در قسمت تنظیمات دستگاه، نام پرینتر را جست و جو کرده و از طریق کابل ها، اتصال گوشی به پرینتر را انجام داد.

استفاده از نرم افزار Print Share برای اتصال موبایل به پرینتر

خود نرم افزار Print Share نیز می تواند به صورت مجزا به عنوان راهی برای اتصال گوشی به پرینتر در نظر گرفته شود. نکته ای که در خصوص استفاده از این نرم افزار باید گفت این است که با در اختیار داشتن این برنامه و با تکیه به قابلیت هایی که دارد، گوشی همراه شما در هر مکان و زمانی امکان اتصال به تمامی پرینتر هایی که دارای ویژگی اتصال بلوتوثی یا وای فای هستند را خواهد داشت. به این ترتیب می توانید با اتصال گوشی به پرینتر از طریق این نرم افزار، تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز خود را در کم ترین زمان ممکن پرینت بگیرید.

استفاده از Google Cloud برای وصل شدن گوشی به پرینتر

یکی دیگر از راه های پیشنهادی جهت اتصال گوشی به پرینتر، برقراری این اتصال از طریق Google Cloud است. این گزینه ای است که توسط گوگل در اختیار کاربران قرار داده می شود و در واقع یک نرم افزار رسمی برای پرینت گرفتن است. در قدم اول، پرینتر مورد نظر در این نرم افزار شناسایی شده و سپس باید پرینتر به کامپیوتر وصل شود. در ادامه برای اتصال تلفن همراه به پرینتر از این طریق، باید گوگل کروم، گزینه پرینت ساپورت کلود را فعال کنید.

با انجام این کار، پرینتر به حساب کاربری گوگل متصل خواهد شد. با نصب نرم افزار گوگل پرینت کلود روی گوشی، می توان هر فایلی را به راحتی از این طریق پرینت گرفت. با اشتراک گذاشتن هر سند و تصویری که قصد پرینت آن را دارید در این نرم افزار، می توان کار پرینت گرفتن را به راحتی انجام داد.

برای تعمیرات تخصصی پرینتر به کجا مراجعه کنم ؟ 🤔 بیا اینجا بهت می گم 👈زودکمک نمایندگی تعمیر پرینتر

استفاده از وای فای دایرکت

یک راه کار بسیار ساده دیگر برای وصل کردن موبایل به پرینتر، استفاده از ویژگی وای فای دایرکت است. این قابلیت نیز به راحتی امکان وصل شدن تلفن همراه به پرینتر را فراهم کرده و به کمک آن می توان تمامی فایل ها و تصاویر موجود در گوشی را به راحتی از طریق پرینتر مورد نظر، پرینت گرفت. خود قابلیت وای فای نیز می تواند امکان وصل شدن راحت و بی دردسر گوشی به پرینتر را فراهم آورد.

اتصال موبایل به پرینتر در برخی از مدل های خاص

یکی از نکته های مهم اتصال گوشی به پرینتر، در خصوص مدل پرینتری است که استفاده می کنید. برخی از مدل های مخصوص پرینتر و برند های به خصوص، برنامه ها و نرم افزار های اختصاصی را برای دستگاه های خود ارائه می دهند که می توان از آن ها برای اتصال بی واسطه و راحت تلفن همراه به پرینتر استفاده کرد. در نتیجه برند پرینتر را در نظر داشته باشید و از این طریق برای اتصال تلفن همراه به پرینتر اقدامات مورد نیاز را دنبال کنید.

 تمام راه حل های بالا هر یک به نوعی می تواند برای اتصال گوشی به پرینتر موثر واقع شود و به کار آید. در نهایت اگر در خصوص پرینتر خود و اتصالات آن مشکلی داشته باشید، تکنسین های ما در مرکز سخت افزار ایران می توانند در این خصوص به شما خدماتی حرفه ای و کامل را ارائه دهند. برای مثال تعمیر برد پاور پرینتر برادر از جمله خدماتی است که در این مرکز برای مشتریان ارائه خواهد شد.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩