اشتراک گذاری

آموزش کار با دستگاه فکس

احتمالا همه ی شما کار با دستگاه فکس و هدف استفاده از آن آشنایی دارید. دستگاه فکس یکی از کاربردی ترین ماشین های اداری ست که امکان ارسال و دریافت نامه های اداری را با استفاده از خطوط تلفن مهیا می سازد و از این حیث راحتی فراوانی برای کاربران خود به همراه داشته است. ارسال و دریافت این نامه ها، بدین صورت است که کاغذ در دستگاه وارد شده و اسکن می شود و سپس از طریق تلفن ارسال می شود. دستگاه فکس نوشته یا همان نامه های اداری را به کدهای مناسب برای ارسال در خطوط تلفن تبدیل می کند.

این کار توسط فکس مبدأ اتفاق می افتد ، پس از تبدیل نوشته به سیگنال های قابل ارسال در خطوط تلفن و ارسال آن به فکس دیگر ، فکس مقصد سیگنال های دریافتی را به نوشته تبدیل می کند و نوشته ها بر روی کاغذ چاپ می شوند. این دستگاه های به سه دسته ی لیزری ، کاربنی و حرارتی تقسیم می شوند که با توجه به نیاز شرکت و استفاده کننده مورد نظر نوع آن مشخص می شود. از آن جا که با سوالات زیادی از جانب کاربران در خصوص کار با دستگاه فکس و چگونگی استفاده از آن روبرو هستیم ، این مقاله را به موضوع آموزش کار با دستگاه فکس ، اختصاص دادیم. با ما همراه باشید تا با طرز کار دستگاه فکس به طور کامل آشنا شوید.

آموزش کار با دستگاه فکس

آموزش کار با دستگاه فکس

اگر برای انتقال اطلاعات قصد استفاده از دستگاه فکس را داشته باشید، لازم است از مراحل آموزش کار با دستگاه فکس که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود، پیروی نمایید :

  • پیش از هر اقدام لازم است جمع آوری تمام اسناد و صفحاتی که می خواهید فکس کنید، انجام دهید.
  • بعد از جمع آوری اسناد و صفحات، لازم است سربرگ ها را آماده کنید. بهتر است اگر چندین صفحه فکس میخواهید ارسال کنید اول از همه یک برگه درست و اطلاعاتی از قبیل نام و شماره فکس فرستنده، نام و شماره فکس گیرنده، تاریخ و تعداد صفحات را در آن برگه وارد کنید و اول از همه آن را ارسال کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : رفع مشکل ارسال نشدن فکس

  • مرحله ی سوم از آموزش کار با دستگاه فکس ، وارد کردن کاغذ به دستگاه است. این عملیات با توجه به مدل دستگاه فکس ، انجام میشود. به طور حتم روی خود فکس نشان داده شده است که برگه را به چه صورت قرار دهید. در این کار دقت کنید زیرا ممکن است گیرنده یک برگه سفید را دریافت کند.
  • پس از اتمام قرار دادن صفحات، حال باید شماره گیرنده فکس را همراه با کد وارد کنید. همانند گرفتن شماره تلفن می باشد.
  • دکمه ی ارسال را فشار دهید. بعد از زدن دکمه ارسال، شما صدایی خواهید شنید که دستگاه فکس شروع به خواند اطلاعات می کند و تک تک برگه ها وارد دستگاه می شوند.
  • در نهایت لازم است به صفحه نمایش دستگاه فکس نگاهی بیندازید تا از موفقیت در ارسال پیام مطمئن شوید.

نمایندگی تعمیر ماشین های اداری

ماشین های اداری به دنبال پیشرفت روزافزون دانش و فناوری با پیچیدگی های فراوانی در ساختار و کارایی روبرو شده اند. این تجهیزات که به کرات در ادارات و مراکز کاری مورد استفاده قرار میگیرند به گروه های مختلفی تقسیم میشوند که در این میان میتوان به دستگاه های کپی، فکس، پرینترها اشاره نمود. این تجهیزات ممکن است در طول عمر مفید خود، با مشکلات و اختلالات مختلفی مواجه شوند. با نظر به ظرافت و پیچیدگی این ماشین های اداری، فرایند تعمیر و بازیابی آن ها، نیازمند تخصص و مهارت بسیار بالایی خواهد بود. از این رو وجود مرکزی جامع و تخصصی با هدف پشتیبانی این تجهیزات، امری تخصصی به شمار میرود.

نمایندگی تعمیر ماشین های اداری ، با گرد آوردن امکانات وسیع و کارشناسان و متخصصان زبده، این امکان را به وجود آورده است تا کاربران بتوانند از بالاترین سطوح خدماتی نظیر تعمیر دستگاه کپی ، تعمیر پرینتر ، عیب یابی و تعمیر فکس و … بهره مند گردند. این خدمات و سرویس ها، همگی با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی ارائه میگردند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩