اشتراک گذاری

تعمیر کپی کونیکا مینولتا مدل C654 Used

تعمیر کپی کونیکا مینولتا مدل C654 Used سرویس های دوره ای و تعمیر قطعات گوناگون این دستگاه را دربرمی گیرد. این دستگاه کپی علاوه بر اینکه به سرویس های مواد مصرفی مانند شارژ کارتریج نیاز می یابند، در طول عمر خود نیازمند تعمیرات نیز خواهند شد. این موضوع به دلیل کارکرد بالا و کاربرد زیاد این دستگاه در امور مختلف می باشد. دستگاه کپی کونیکا مینولتا C654 Used از دستگاه های چند کاره بوده و قابلیت پرینت، اسکن و فکس را دارد.

سرعت چاپ سیاه و سفید در این دستگاه 65 برگ در دقیقه می باشد که این میزان در چاپ رنگی به 50 برگ در دقیقه می رسد. در واقع شما برای خروج اولین چاپ تک رنگ در این دستگاه به 4 ثانیه و در چاپ رنگی به 5/5 ثانیه نیاز دارید. این سیستم، عمل کپی را با رزولوشن ۶۰۰×۶۰۰ dpi انجام داده و از وضوح مناسبی برخوردار است. به طور کلی کونیکا مینولتا C654 Used یک دستگاه حجیم با کاربری بالا بوده و در محیط های اداری، آموزشی و فنی مورد استفاده قرار می گیرد.

تعمیر کپی کونیکا مینولتا مدل C654 Used

خدمات تخصصی تعمیر کپی کونیکا مینولتا مدل C654 Used

علاوه بر اینکه کارکرد زیاد و فرسودگی قطعات ممکن است تعمیراتی را برای این دستگاه رقم بزند، عوامل دیگری نیز در این امر دخیل می باشند، برای مثال می توان عوامل تخریب کننده ای همچون استفاده نامناسب از دستگاه، نوسانات برق، قرار دادن دستگاه در معرض نور خورشید، نفوذ رطوبت و گرد و غبار را نام برد. در این مطلب برخی از تعمیرات احتمالی دستگاه فوق بررسی می شود.

رفع نمایش متداول انواع ارورها در فتوکپی کونیکا مینولتا مدل C654 Used

یکی از معمول ترین مشکلاتی که کاربران دستگاه کپی C654 Used ممکن است با آن رو به رو شوند، مشاهده ی ارورهای دستگاه کپی که بسیار مختلف و ناآشنا در دستگاه می باشد که ممکن است به دلایل مختلفی چون جنس نامناسب کاغذ و یا پر بودن سینی داخلی شکل گیرند. کارشناسان واحد تعمیرات دستگاه کپی C654 Used کونیکا مینولتا با شناخت کامل این خطاها و چگونگی راهکارهای رفع آن ها می توانند در رفع این دسته از مشکلات شما را یاری کنند.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در کپی کونیکا مینولتا C654 Used

شاید بارها برای شما نیز پیش آمده باشدکه شاهد گیر کردن کاغذ در پرینتر باشید. رفع این مشکل به نظر آسان می آید اما هرگونه اعمال ضربه جهت خارج کردن کاغذ گیر کرده ممکن است مشکلات زیادی را در سیستم داخلی دستگاه ایجاد کند، چرا که کاغذکش چاپگرهای امروزی بسیار حساس بوده و برعکس کشیدن کاغذ در خلاف حرکت غلطک می تواند سبب آسیب جدی به غلطک ها و از کارافتادگی کلی پرینتر شود. کاغذ کش قطعه‌ایست که نقش ویژه‌ای در شروع فرآیند چاپ و انجام صحیح آن توسط چاپگرهای C654 Used و البته سایر پرینترها و کپی های مورد استفاده عموم دارد.

این قطعه، همانگونه که از نام آن پیداست، کاغذ مورد نیاز را در اختیار چاپگر قرار می‌دهد تا روند چاپ آغاز گردد. بدیهی است که در صورت خرابی این قطعه ی چاپگر،  امکان مکش کاغذ از بین رفته و به تبع آن فرآیند چاپ انجام نخواهد شد. باید توجه داشت که گیر کردن کاغذ در دستگاه C654 Used  کونیکا مینولتا لزوماً به معنای خرابی این بخش از دستگاه نیست. گیر کردن کاغذ در این دستگاه می تواند علل مختلفی داشته باشد که تشخیص درست این علت ها نیاز به بررسی تخصصی دستگاه دارد.

تعمیر مین‌ برد کپی C654 Used کونیکا

یکی از اقدامات تعمیراتی اصلی واحد تعمیر کپی کونیکا مینولتا مدل C654 Used تعمیر مین برد این دستگاه می باشد. به طور کلی نوسانات برق و افزایش دمای دستگاه بیشترین تأثیر را در خرابی مین برد فتوکپی ها دارند. مین برد در دستگاه کپی، هدایتگر اطلاعات و دستورات به بخش های مختلف دستگاه می باشد،  به عبارت دیگر اعمالی که باید فتوکپی انجام دهد در مین برد پردازش شده و به قسمت‌های مختلف دستگاه ارسال می‌شود. مین برد متشکل از قطعات الکترونیکی چون خازن، پردازنده، آی سی و ترانزیستور است.

توجه داشته باشید که چنانچه هر یک از بخش های مین برد دچار مشکل و خرابی شود، عملکرد کلی دستگاه با اختلال مواجه می شود، بنابراین ضروری است که در صورت بروز کوچک ترین ایراد، برای تعمیر مین برد دستگاه کپی اقدام نمایید. متخصصان تعمیر تعمیرات دستگاه کپی C654 Used کونیکا مینولتا، جهت رفع مشکل مین برد، ابتدا آن را عیب یابی کرده و با تعویض قطعات مختلف، مشکلات آن را برطرف می کنند، البته اگر مین برد آسیب زیادی دیده باشد، نیاز به تعویض شکل می گیرد.

تعمیر و تعویض درام کپی C654 Used

یکی از سرویس های همیشگی و مورد نیاز دستگاه کپی، تعویض و تعمیر درام کپی کونیکا مینولتا می باشد. درام یک قطعه مصرفی دستگاه کپی بوده و نقش بسیار مهمی در چاپ اسناد ایفا می کند. پس از اسکن تصاویر و یا انتقال فرمان پرینت از سیستم به دستگاه کپی، اطلاعات تصویر به سطح استوانه ای شکل درام منتقل می شود، سپس درام با ایجاد بار الکتریکی باعث جذب تونر توسط کاغذ شده و تصویر مورد نظر بر روی آن چاپ می شود.

خرابی درام کپی C654 Used معمولا با عواملی چون کاهش کیفیت چاپ، کپی کم رنگ و تیرگی کاغذنمایان می شود. در این شرایط ممکن است با تمیز کردن سطح درام و سرویس آن مشکل برطرف شود، اما در صورتی که درام کیفیت خود را از دست داده باشد جهت تعمیر کپی C654 Used، درام تعویض می شود.

تعمیرات دستگاه کپی در تهران و کرج

نمایندگی کپی کونیکا مینولتا در شعبه های مجهز و مدرن آماده پاسخگویی به تمامی نیازها و درخواست های کاربران گرامی می باشد. در بخش فروش نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تمامی دستگاه های اورجینال و اصل این کمپانی عرضه شده و متقاضیان می توانند با اطمینان خاطر نسبت به خرید دستگاه مورد نظر خود اقدام کنند، همچنین همکاران و کارشناسان ما در واحد تعمیرات کونیکا مینولتا با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و به روزترین تکنیک های تخصصی، آماده ی خدمت رسانی به کاربران انواع دستگاه های معیوب ساخت این کمپانی می باشند. برای دریافت هر یک از این خدمات در تهران و کرج کافیست با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا حاصل نمایید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩