اشتراک گذاری

تعمیر درام کپی زیراکس

درام از اجزای اصلی در دستگاه کپی زیراکس است. شکل ظاهری این دستگاه به صورت میله ای استوانه ای شکل است که مسئولیت انتقال تصویر روی کاغذ را بر عهده دارد. مکانیزم عملکرد و ساختار درام در پرینتر لیزری و دستگاه کپی زیراکس تفاوت چندانی با هم ندارد و تنها تفاوت این دو مربوط به نحوه انتقال تصویر تابانده و ذخیره شده روی درام بر روی سطح کاغذ است.

درام از ماده سلنیوم و مواد حساس به نور پوشیده شده است. این مواد هادی الکتریسیته هستند. درام برای ایجاد تصویر واضح و شفاف استفاده می شود.

تعمیر درام کپی زیراکس

کارکرد درام چگونه است؟

با باز کردن دستگاه کپی زیراکس دنیایی پیچیده از قطعات را مشاهده می کنیم که هر کدام به سرویس های جداگانه نیاز دارند که در صورت خرابی تعمیر و تعویض می شوند. درام کپی زیراکس یک میله است که به کمک تونر کارتریج کار می کند. این قطعه نیز ممکن است مانند تمام قطعات دیگر خراب شود و نیاز به تعمیر درام کپی زیراکس یا تعویض باشد.

درام به کمک سیم هاله نوری یا سیمی که الکتریسیته در سراسر آن جریان دارد، بار مثبت می گیرد، این بار همان  نور یا لیزر است. درام ویژگی الکتریکی لیزر را تغییر می دهد تا بتواند آن را روی کاغد انتقال دهد.

سپس درام، تونر را به خود جذب می کند و چون بار مثبت دارد، تونر به مناطقی از درام که از بار منفی تخلیه شده است، می چسبد و پس از آن تونر به کمک درام روی کاغذ می ریزد و در انتها در قسمت فیوزینگ دستگاه کپی ، تونر پخته شده و به کاغذ می چسبد و کاغذ پس از آن توسط غلطک های خروجی از دستگاه خارج می شود و در نهایت تصویر مورد نظر به کمک درام بر روی کاغذ حک می شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : روش های جلوگیری از پخش شدن جوهر در پرینتر

تعمیر درام کپی زیراکس

وقتی درام دچار مشکلاتی می شود، تعویض درام کپی بهتر است از تعمیر درام کپی زیراکس ؛ زیرا این جایگزینی بسیار ساده تر و با امنیت بهتر انجام می شود.

 در صورتی که اصرار دارید از درام قبلی استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که با مشاهده هر گونه تغییر در شکل یا آسیب به میله، باید فکری برای تعمیر درام کپی زیراکس داشته باشد و تا درام صاف شود. اجرای این کار بسیار دشوار است و معمولا درام تعمیر شده کیفیت بالایی نخواهد داشت.

 روش های نگهداری درام دستگاه کپی زیراکس

  • بهداشت آن حفظ شود. تمیز و بدون لک باشد.
  • در معرض نور خورشید به هیچ وجه قرار نگیرد.
  • از هر گونه ضربه یا فشار برای حفظ سلامت درام اجتناب شود.

روش تمیز کردن درام دستگاه کپی زیراکس

به کمک یک پارچه بدون پرز و کمی الکل سعی کنید سطح درام را تمیز کنید. قبل از اجرای این کار دفترچه راهنما را با دقت مطالعه کنید تا ناخواسته به درام آسیب نزنید. حواستان باشد که بعد از تمیز کردن درام، اثر انگشت در درام باقی نماند.

 

تعمیر دستگاه کپی زیراکس

تعمیر کپی زیراکس در فضای منحصر و اختصاصی خود انجام می شود. برای تعمیر این دستگاه نه تنها تعمیرکاران و کارشناسان ماهر و خبره را فرا خوانده ایم، بلکه از تجهیزاتی مدرن و به روز نیز بهره می گیریم تا روند تعمیر درام کپی زیراکس سرعت بگیرد و ضمن ارائه خدمات سریع و سرویس های با کیفیت در اختیار کاربران قرار دهیم.

این دستگاه به دلیل کارکرد بالایی که روزانه متحمل می شود، اگر به تعویض قطعه نیازمند نباشد که البته بعید است قطعا به سرویس های دوره ای و زمان بندی شده نیاز دارد که در این واحد اختصاصی کاملا لحاظ شده است.

واحد های تعمیرات زیراکس

پرینترهای رنگی و سیاه و سفید، سیستم‌های چند منظوره، دستگاه‌های کپی عکس و چاپ دیجیتال مجموعه ای از تولیدات کمپانی زیراکس است که برای اجرای تعمیرات هر یک از این دستگاه از تعمیرگاه های تخصصی و استاندارد در فضاهای جداگانه استفاده می شود.

هر یک از این تعمیرگاه ها به دستگاه های عیب یابی و تعمیر و ترمیم پیشرفته و مدرن مجهز هستند که به راحتی می توان با اعتماد به عملکرد آنها مسیر تعمیرات را پیش گرفت. در واحد های تعمیرات زیراکس آرشیوی قوی از قطعات اصل و فابریک نیز در اختیار تکنسین ها است که با اطمینان کامل می تواند فرایند تعویض را هم انجام دهند. همه خدمات در این مرکز با ارائه گارانتی های معتبر همراه خواهد بود.

نمایندگی زیراکس

نمایندگی مرکزی زیراکس درگاه امن و مورد اطمینانی است که به راحتی می توانند همه سرویس های مربوط به فروش و خدمات پس از فروش را در اختیار کاربران قرار دهد. در این نمایندگی همه فعالیت ها بر اساس قانون و مقررات واردات است. به همین دلیل است که نمایندگی مجاز زیراکس می تواند خدمات پس از فروش اصل و شرکتی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد.

در این نمایندگی اصل امکانات و تسهیلاتی نیز اختصاصا از جانب نمایندگی زیراکس در اختیار کاربران قرار می گیرد که از هر لحاظ خرید آنها را بیمه می کند. برای تماس با نمایندگی زیراکس در ایران از منوی تماس سایت، شماره های ما را بیابید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩