اشتراک گذاری

شارژ کارتریج زیراکس

شارژ کارتریج زیراکس با کیفیتی منحصر بفرد در نمایندگی مجاز زیراکس انجام می‌پذیرد. کاربرانی که برای خرید چاپگر اقدام می‌نمایند با در نظر گرفتن کاهش هزینه‌های چاپ و در دسترس بودن آن به این مهم می‌پردازند.

اما آنچه که مسلم است یک پرینتر به هیچ وجه نمی ‌تواند بطور نامحدود کار کند. چاپگر با توجه به ظرفیت مخزن یا کارتریج خود قادر به تکثیر تعداد محدودی برگ است. در این مقاله برآنیم نحوه شارژ کارتریج زیراکس را برای شما عزیزان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

شارژ کارتریج زیراکس

نحوه شارژ کارتریج زیراکس نوع جوهرافشان

در این بخش سعی داریم به بررسی طریقه شارژ کارتریج چاپگر جوهرافشان زیراکس بپردازیم. چنانچه اطلاعاتتان در این زمینه صفر است پیشنهاد می‌گردد کار را به متخصص بسپارید. اما درصورت داشتن اطلاعاتی هرچند سطحی می‌توانید با توجه به مراحل زیر به شارژ کارتریج چاپگرتان بپردازید.

مرحله اول شارژ کارتریج زیراکس جوهرافشان

در این مرحله باید کارتریج را از دستگاه بیرون آورید. حال نسبت به جدا کردن برچسب روی آن اقدام نمایید. با حذف برچسب می‌توانید سوراخ‌‌های موجود روی کارتریج را مشاهده کنید. در حال حاضر دو کارتریج در بازار موجود است. کارتریج رنگی و مشکی.

مرحله دوم شارژ کارتریج زیراکس

اکنون می‌توانید با بکارگیری یک چوب کبریت نسبت به رنگ‌‌های داخل کارتریج اطمینان حاصل کنید. هر سوراخی که در کارتریج دیده می‌شود مربوط به یک رنگ است. به همین دلیل باید توجه داشته باشیم که چه رنگی باید در کدام سوراخ ریخته شود.

برای ورود هوا به کارتریج دو سوراخ در انتهای دورتر از تک سوراخ قرار گرفته است. این نکته نشان می‌دهد که نباید جوهر داخل آن‌ها ریخته شود. نکته مذکور را باید برای هر دو نوع کارتریج (رنگی و مشکی) در نظر بگیریم.

مرحله سوم شارژ کارتریج زیراکس جوهرافشان

سپس هد کارتریج را در ظرفی که مقداری آب درون آن است می‌زنیم. این عمل موجب می‌گردد کیفیت چاپ افزایش یافته و منافذ هد باز شود. برای باز کردن منافذ هد نیاز نیست از محلول ‌های هد باز کن استفاده کنید. آب گرم بهتر از محلول هد بازکن به این مهم می‌پردازد.

مرحله سوم شارژ کارتریج زیراکس جوهرافشان

مرحله چهارم  از شارژ کارتریج زیراکس

در این مرحله باید جوهر را به داخل کارتریج تزریق کنیم. برحسب اینکه کارتریج چه میزان حجم دارد سرنگ را پر کنید. معمولا این حجم برای کارتریج رنگی ۳ میلی‌لیتر و برای کارتریج مشکی ۱۰ میلی‌لیتر است. ضمنا این نکته را مدّنظر قرار دهید که از جوهر سازگار با چاپگرتان استفاده نمایید.

مرحله پنجم شارژ کارتریج زیراکس از نوع جوهرافشان

برای انجام این مرحله به کیت هواگیری نیاز است. آهسته کارتریج را داخل کیت هواگیری جا بزنید. با تشخیص سوراخ مربوط به هر رنگ از تزریق اشتباه جلوگیری می‌گردد. حال سوزن سرنگ را وارد کارتریج کنید.

لازم است سرنگ را زاویه دار وارد کنید تا از داخل به فیلتر هد برخورد نکند. برخورد سوزن به فیلتر داخلی هد موجب خراب شدن کارتریج می‌گردد. برای پر کردن رنگ‌های دیگر، سرنگ را تمیز کنید یا از سرنگی جدید استفاده کنید.

مرحله ششم شارژ کارتریج زیراکس

در مرحله بعد باید کارتریج را حدود دو ساعت رها کنید. این موضوع باعث نفوذ جوهر به داخل اسفنج می‌گردد. پس از تایم رهاسازی نوبت به هواگیری می‌رسد. برای هواگیری سوزن را از سرنگ جدا کنید.

زیر کیت هواگیری یک سوراخ جهت ورود سرنگ در زیر کیت هواگیری قرار گرفته است. زمان آن رسیده که سرنگ را داخل کنید و به آرامی پیستون سرنگ را  بیرون بکشید. این امر موجب می‌گردد مکش به بهترین شکل صورت گیرد. با ورود جوهر به سرنگ فورا باید سرنگ را خارج نمایید.

مرحله هفتم شارژ کارتریج  جوهرافشان

سپس در این مرحله باید کیت هوا گیری را جدا کرده و هد کارتریج را تمیز کنید. برای این که مطمئن شوید هر سه رنگ به خوبی شارژ شده‌‌اند. می ‌توانید با مشاهده دقیق هد کارتریج از شارژ شدن رنگ‌ها اطمینان حاصل کنید. چنانچه توانستید سه رنگ را ببینید یعنی کارتان را صحیح انجام داده‌اید. شارژ کارتریج مشکی نیز دقیقا همین گونه است.

مرحله هشتم شارژ کارتریج زیراکس

این مرحله آخرین مرحله است. اکنون باید کارتریج‌ها را داخل پرینتر بگذارید. برای حصول اطمینان می‌توانید یک برگه را امتحانی پرینت بگیرید. اگر از نتیجه پرینت راضی نبودید دوباره باید به هواگیری بپردازید. همچنین برای افزایش کیفیت می‌‌توانید توسط نرم‌‌افزار مخصوص پرینتر خود، عملیات Head Clean و Align را انجام دهید.

نحوه شارژ کارتریج زیراکس در انواع لیزری

روش شارژ کارتریج چاپگر لیزری را بصورت مرحله به مرحله برای افزایش اطلاعات شما عزیزان به شکلی کاربردی ذکر می‌کنیم (اگر در هر یک از مراحل انجام این فرایند به راهنمایی نیاز داشتید می توانید با کارشناسان واحد تعمیرات پرینتر زیراکس تماس بگیرید):

شارژ کارتریج لیزری زیراکس
  • با بکارگیری پیچ گوشتی به بازکردن پیچ درپوش که نگهدارنده درام است بپردازید.
  • در این مرحله باید درپوش نگهدارنده درام را بردارید.
  • بهتر است با دست چپ دسته کارتریج و با دست راست نیمه دیگر کارتریج را نگه دارید.
  • هنگامیکه نیم تنه تونر را به سمت خودتان می‎کشید باید نیم تنه درام را در جهت مخالف حرکت دهید. با این روش نیم تنه تونر و درام از هم جدا می‌شوند.
  • حال باید به بلندکردن انتهای درام که دارای چرخ‌دنده است بپردازید. برای این امر بهتر است درام را در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت به سمت خود بکشید. با بکارگیری دستمال درام را تمیز کرده و دور از نور قرار دهید.
  • با احتیاط PCR را از جای خود بلند کنید. در این مرحله باید به تمیز کردن گریس‌های شفت PCR بپردازید. باید به این نکته توجه کنید که گریس با بدنه PCR تماس پیدا نکند. حال با یک دستمال PCR را تمیز کنید.

  • پیچ‌های وایپر بلید (wiper blade) را باز کنید. به آهستگی وایپر بلید را بلند کنید. بهتر است به تمیز کردن آن با دستگاه دمنده هوا بپردازید. البته این نکته را فراموش نکنید که لبه پلاستیکی وایپر بلید را فقط هوا بگیرید و از دستمال استفاده نکنید.

  • تونر سوخته‌ های داخل مخزن را خالی کرده و با هوای فشرده تمیز کنید.

  • در این مرحله بلید را در جای خود قرار داده و نسبت به بستن پیچ آن اقدام نمایید.

نمایندگی زیراکس و تعمیرات زیراکس

نمایندگی زیراکس در ایران ، واحدهای تعمیرات زیراکس را در قالبی مجزا راه‌اندازی کرده است. به این ترتیب هر تعمیرکار تنها به تعمیر یک دستگاه می‌پردازد. هدف از طراحی پارت های تعمیر به شکل مجزا افزایش دقت تکنسین ها حین تعمیر و کسب رضایت هرچه بیشتر کاربران است.

پروسه تعمیر در مرکز تعمیرات زیراکس با بکارگیری مدرنترین و درجه‌یک‌ترین ابزارآلات روز دنیا انجام می‌گردد. کارشناسان فنی این مجموعه با بکارگیری تجهیزاتی مدرن قادر به ارائه خدماتی باکیفیت هستند. شما عزیزان می‌توانید شارژ کارتریج زیراکس را با اطمینان خاطر از تکنسین های ما بخواهید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩