اشتراک گذاری

علت خط انداختن دستگاه کپی زیراکس چیست؟

اختلال در عملکرد دستگاه کپی می‌تواند خیلی آزاردهنده باشد چراکه یکی از کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین دستگاه‌ها در مراکز اداری، دستگاه کپی است. از این‌رو خرابی آن موجب آزار و اذیت همه می‌شود. به نظر می‌رسد که یکی از حادترین مشکلات رایج دستگاه کپی که گریان‌گیر اکثر کاربران آن شده است، خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ است. گاهی اوقات این خطوط تا حدی زیاد هستند که موجب عدم خوانایی محتوای روی برگه می‌شوند. اما مشکل از کجاست؟ چرا دستگاه کپی خط می‌اندازد؟ در ادامه با بررسی علت خط انداختن دستگاه کپی زیراکس و روش‌های برطرف کردن این مشکل، به این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد.

علت خط انداختن دستگاه کپی زیراکس

دلایل خط انداختن دستگاه کپی زیراکس

همانطور که می‌دانید قطعات متعددی در ساخت دستگاه کپی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما تنها برخی از قطعات آن مانند: درام، کارتریج، شیشه و غلطک در فرآیند چاپ نقش بسزایی دارند. از این‌رو کارشناسان نمایندگی زیراکس در ایران درصورت بروز مشکل خط انداختن دستگاه کپی زیراکس، به بررسی تمامی قطعات مذکور می‌پردازند تا منشأ مشکل را پیدا کنند و سپس با استفاده از مهارت و تخصص بالایی که دارند آن را برطرف می‌کنند.

البته همیشه خرابی درام، کارتریج، غلطک یا شیشه موجب بروز این مشکل نمی‌شود. در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن کثیف شدن درام یا شیشه می‌تواند موجب خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ ‌شود.

رفع مشکل خط انداختن دستگاه کپی زیراکس

  • تعویض مگنت کارتریج

یکی دیگر از قطعات درون کارتریج که آسیب‌دیدگی آن موجب بروز اختلال در فرآیند چاپ می‌شود، مگنت است. درواقع مگنت غلتکی آهنربایی درون کارتریج است که وظیفه آن انتقال تونر به دهانه خروجی کارتریج است.

درصورتی که میزان توان آهنربایی این قطعه کاهش پیدا کند پودر تونر به اندازه کافی به دهانه خروجی کارتریج نمی‌رسد از این‌رو ممکن است دستگاه کپی با مشکل خط انداختن بر روی کاغذ روبه‌رو شود. عیب‌یابی و تعویض این قطعه نیز پروسه‌ای تخصصی است که باید توسط کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی زیراکس انجام شود.

  • تعویض داکتر بیلد کارتریج

کارتریج دارای تیغه نازکی است که وظیفه آن پخش کردن تونر به صورت مساوی بر روی سطح درام است. تا درام بتواند تونر را بر روی کاغذ منتقل کند. نام این تیغه نازک داکتر بیلد است که بروز هرگونه اختلالی در آن می‌تواند مشکلات متعددی را در فرآیند چاپ ایجاد کند. یکی از این مشکلات، خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ است.

البته عیب‌یابی و تعویض این قطعه به تخصص کافی در این زمینه نیاز دارد. بنابراین بهتر است با کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی زیراکس تماس بگیرید تا جهت تعمیر دستگاه کپی زیراکس به محل مورد نظر اعزام شوند.

  • تمیز کردن اسلایدشو

اسلایدشو یکی دیگر از قطعات دستگاه کپی است که وظیفه تمیز کردن اجزای داخلی دستگاه کپی را برعهده دارد اما گاهی اوقات خود این قطعه کثیف می‌شود و درنتیجه موجب خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ می‌شود. از این‌رو اگر از تمیز بودن سطح شیشه اطمینان حاصل کردید برای رفع این مشکل به سراغ تمیز کردن اسلایدشو بروید.

  • تعویض درام

همانطور که اشاره کردیم وظیفه درام در دستگاه کپی، انتقال تونر بر روی کاغذ است. از این‌رو درام نقش اساسی و مهمی را در فرآیند چاپ بازی می‌کند. درصورتی که تمامی راه‌حل‌های پیشنهادی را امتحان کردید اما باز هم موفق نشدید مشکل خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ را برطرف کنید مطمئن باشید که مشکل از درام دستگاه است.

یکی دیگر از خدمات تخصصی نمایندگی دستگاه کپی زیراکس، تعویض درام فتوکپی است. از این‌رو درصورت بروز هرگونه مشکلی در دستگاه کپی با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید تا پس از حاضر شدن در محل مورد نظر به عیب‌یابی دقیق دستگاه کپی بپردازند تا درصورت خرابی درام آن را تعویض کنند.

  • تمیز کردن سطح شیشه

فراموش نکنید که تمیز بودن سطح شیشه دستگاه کپی تاثیر بسزایی در چاپ باکیفیت دارد از این‌رو ایجاد لک بر روی شیشه یا ریختن ذرات تونر بر روی آن موجب کثیف شدن شیشه و خط انداختن دستگاه کپی بر روی کاغذ می‌شود.

بنابراین درصورتی که با این مشکل روبه‌رو شدید اولین کاری که باید انجام دهید چک کردن تمیزی سطح شیشه است. درصورتی که سطح شیشه دستگاه کپی کثیف شده بود یا ذرات تونر بر روی آن ریخته بود سعی کنید آن را با یک دستمال خشک و نرم تمیز کنید.

اگر به حوزه تعمیرات علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش تعویض درام فتوکپی را هم مطالعه کنید.

تعمیر دستگاه کپی زیراکس در محل

یکی از بهترین خدمات نمایندگی دستگاه کپی زیراکس که کاربران این دستگاه می‌توانند از آن استفاده کنند، تعمیرات کپی زیراکس در محل است. از این‌رو در صورت بروز هرگونه مشکلی برای دستگاه کپی زیراکس می‌توانید با نمایندگی زیراکس تماس بگیرید تا نیروهای مجرب و حرفه‌ای نمایندگی دستگاه کپی Xerox جهت تعمیرات تخصصی و حرفه‌ای در محل مورد نظر حاضر شوند.

نمایندگی دستگاه کپی زیراکس

نمایندگی دستگاه کپی زیراکس به عنوان معتبرترین و بهترین مرکز ارائه‌ دهنده خدمات فروش و تعمیرات دستگاه کپی زیراکس از نیروهای مجرب و متخصصی برخوردار است که با دانش و مهارت بالای خود به عیب‌یابی دقیق و تعمیرات دستگاه کپی می‌پردازند و در نهایت دستگاه کپی را طی مراحل متعددی مورد تست و بررسی قرار می‌دهند تا از عملکرد دقیق آن اطمینان حاصل کنند.

بنابراین نه تنها می‌توانید با خرید هر یک از مدل‌های دستگاه کپی زیراکس از خدمات پس از فروش این مرکز بهره‌مند شوید بلکه می‌توانید با اطمینان خاطر تعمیرات این دستگاه را به نمایندگی دستگاه کپی زیراکس بسپارید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =